USA často žiadajú Rusko o povolenie letov v Sýrii

Moskva 16. apríla 2017 (HSP/Sputnik/Foto:TASR – AP Photo/Sang Tan)

Platnosť memoranda medzi Ruskom a USA o predchádzaní incidentov vo vzdušnom priestore Sýria je aj naďalej pozastavené, Washington však využíva iné dostupné kanály pre spojenie s Moskvou. Oznámil to ruský vojensko-diplomatický zdroj.

Ilustračné foto

“Sýrske nebo je podľa merítok vojenského letectva malé. Preto nás americká strana inými zatiaľ dostupnými kanálmi čiastočne žiada o povolenie na vstup do tej alebo inej zóny sýrskeho vzdušného priestoru. Chápeme dôležitosť zaistenia bezpečnosti letov, a preto im často vychádzame v ústrety. Ale nič viac,” cituje RT zdroj.

Podľa neho za dobu trvania memoranda “rad dôstojníkov našej leteckej skupiny v Hmeimimu počas kontaktov nadviazala dobré osobné vzťahy s Američanmi”.

Podotkol, že Rusko berie do úvahy údaje letov lietadiel medzinárodnej koalície, ktorá je vedená USA, pri zostavovaní leteckých trás pre svoje letectvo.

“Koalícia podobné prvky kontroly v Sýrii nemá, a preto logicky teraz nemá údaje o trasách, bojových formácií ani oblastiach akcie nášho alebo sýrskeho letectva,” vysvetlil zdroj.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.