Washington 18. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Carolyn Kaster)
 
Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo rokoval v piatok vo Washingtone s Kim Jong-čcholom, bývalým šéfom severokórejskej tajnej služby a jedným z najbližších spolupracovníkov vodcu KĽDR Kim Čong-una. Informovala o tom agentúra AP

Na snímke Mike Pompeo a Kim Jong-čchol

Témou ich približne hodinového rozhovoru v jednom z washingtonských hotelov malo byť obnovenie rokovaní o denuklearizácii Kórejského polostrova, ako aj naplánovanie v poradí druhého summitu Kim Čong-una s americkým prezidentom Donaldom Trumpom.
Ani jeden z účastníkov stretnutie po jeho skončení nekomentoval a obaja odišli do Bieleho domu, kde ich v Oválnej pracovni prijme prezident Trump.
Trump vlani opakovane uviedol, že jeho ďalšie stretnutie s Kim Čong-unom by sa mohlo konať začiatkom tohto roka. Obaja lídri si tiež vymenili viacero listov. Na základe dohody o denuklearizácii Kórejského polostrova, ktorú spolu uzavreli na historickom júnovom summite v Singapure, však k nejakému hmatateľnému pokroku nedošlo, napísala AP.
Rozhovory medzi USA a KĽDR uviazli na neochote Pchjongjangu zverejniť podrobný popis svojich jadrových zariadení a raketových základní, ktorý by mohli použiť inšpektori na overenie v prípade uzavretia dohody o ich likvidácii.
 
Príspevok USA a KĽDR pravdepodobne rokovali o druhom summite Trump-Kim zobrazený najskôr Hlavné správy.