Bratislava 20. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Návrhom zmeny zákona o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy z dielne vicepremiéra Richarda Rašiho (Smer-SD) sa bude v blízkej budúcnosti zaoberať vláda.

Na snímke podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši

Cieľom je presun koordinácie prípravy politík regionálneho rozvoja z pôsobnosti Úradu vlády SR do pôsobnosti Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII). Ďalšou oblasťou presunu na ÚPVII má byť uskutočňovanie politiky mestského rozvoja, v súčasnosti v kompetencii Ministerstva dopravy a výstavby SR.
Na základe poznatkov z praxe sa ako vhodnejšie javí zveriť koordináciu prípravy politík regionálneho rozvoja do pôsobnosti ÚPVII, ktorého úlohou je aj koordinácia prípravy zásadných opatrení Agendy 2030, uvádza sa v predkladacej správe k materiálu. Zároveň s politikami regionálneho rozvoja súvisí tvorba a uskutočňovanie politík mestského rozvoja. Zákon by mal nadobudnúť účinnosť 1. januára 2019.
 
Príspevok Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu by mali pribudnúť kompetencie v regionálnom a mestskom rozvoji zobrazený najskôr Hlavné správy.