Úrad vlády prijme študentov stojacich za protikorupčnými demonštráciami

Bratislava 24. novembra 2017 (HSP/Foto:Facebook David Straka)

Riaditeľ odboru prevencie korupcie v rámci Úradu vlády SR Peter Kovařík príjme organizátorov Veľkých protikorupčných pochodov, informoval o tom jeden zo študentov Dávid Straka.
Na snímke organizátori Veľkého protikorupčného pochodu

Iniciátori protestov žiadajú odstúpenie ministra vnútra Róberta Kaliňáka či šéfa polície Tibora Gašpara. Už viackrát žiadali o stretnutie s predsedom vlády Robertom Fico, no s Úradom vlády sa im podarilo oficiálne skontaktovať až teraz.
„Dnes som telefonoval s pánom Kovaříkom a dohodol som s ním stretnutie v polovici decembra. Sme radi, že sa toto stretnutie uskutoční z iniciatívy pána Kovaříka na Úrade vlády. Zároveň chceme oceniť prístup pána Kovaříka, ktorý nás na rozdiel od premiéra považuje za partnerov na diskusiu. Pán Kovařík sa vyjadril, že vníma naše aktivity a vidí množstvo možností na zlepšovanie situácie v spoločnosti. Na stretnutí sa zúčastnia traja organizátori Veľkého protikorupčného pochodu,“ potvrdil Dávid Straka pre Denník N.
Vládny Smer-SD nedávno reagoval na aktivity študentského hnutia tým, že pre 18 študentov vysokých škôl zorganizoval protikorupčné školenie v Laxemburgu pri Viedni. Seminár sa skončil obedom na Úrade vlády s premiérom, aj ministrom vnútra Robertom Kaliňákom. Na školenie nominovali študentov vysoké školy, nikoho z organizátorov však Akademický senát Univerzity Komenského na stretnutie s Ficom neposlal, hoci dvaja organizátori na Univerzite študujú.
K tejto téme sa na scoiálnych sieťach vyjadrilo viacero známych ľudí. Napríklad Ficov mediálny poradca a poslanec Smeru Erik Tomáš. Dada Fule, bývalá novinárka, dnes asistentka Jána Budaja a matka jedného zo študentov, ktorí pochod organizujú, Tomáša kritizovala, že Fico odmieta prijať študentov. Erik Tomáš na to reagoval, že Kovařík ich už dávnejšie ponúkol spoluprácu, ale študenti mu neodpovedali.
Straka si preto pozrel starší súkromný e-mail, ktorý už nepoužíva a našiel v ňom spomínanú správu od Kovaříka.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)