Úrad verejného zdravotníctva:  Počasie kúpaliskám nepraje, ich návštevnosť bola cez týždeň priemerná

Bratislava 14. júla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)

Počasie prevádzkovateľom kúpalísk neprialo ani tento týždeň. Ich návštevnosť bola podľa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR priemerná. Jeho regionálne úrady už odsúhlasili prevádzku väčšiny kúpalísk na Slovensku.
Ilustračné foto

Ľudia môžu na kúpanie využívať v súčasnosti 17 prírodných kúpalísk, kde je na to vhodná voda. Zhoršenie jej mikrobiologickej kvality sa v dôsledku premenlivého počasia zaznamenalo na bratislavskej Kuchajde či Veľkom Draždiaku.
Okrem prírodných je k dispozícii aj 179 umelých kúpalísk so 638 bazénmi. Niektoré pre zlé počasie počas týždňa zatvorili. Letnú sezónu cez týždeň odštartovali napríklad letné kúpaliská (LK) v Košeci a Revúcej. V niektorých prípadoch ešte kúpaliská nemajú povolenia na prevádzku.
“Nedostatky v mikrobiologickej kvalite vody na kúpanie boli zistené na základe posledných odberov na Kúpalisku Remata v Prievidzi, v detskom bazéne LK Brezová pod Bradlom, v detskom bazéne LK Stropkov. Prevádzkovatelia kúpalísk zabezpečili v zariadeniach vykonanie nápravných opatrení a opakovanú kontrolu kvality vôd,” informuje ÚVZ SR.
Aktuálne informácie o stave sledovaných prírodných a umelých kúpalísk na Slovensku možno nájsť na webovej stránke ÚVZ SR a na stránkach regionálnych úradov verejného zdravotníctva.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.