Bratislava 3. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)
 
Spisový materiál v prípade bývalého starostu Kalinkova (okr. Senec) Štefana B. spolu s návrhom na podanie obžaloby doručili na Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Pre TASR to uviedla hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Ilustračné foto

„Prokurátor po jeho preštudovaní rozhodne o ďalšom postupe,” povedala Tökölyová. V korupčnom prípade polícia ukončila vyšetrovanie v marci tohto roka.
Podľa polície mal Štefan B. v súvislosti s podanou urbanistickou štúdiou žiadať od zástupcu vlastníka nehnuteľností na viacerých osobných stretnutiach úplatok buď 20.000 eur alebo prevod vlastníckych práv pozemkov v katastri za to, že predloží danú urbanistickú štúdiu do obecného zastupiteľstva.
Polícia neskôr rozšírila jeho obvinenie aj o ďalší skutok v súvislosti so stavebným konaním. V tomto prípade mal od vlastníka pozemkov žiadať hotovosť najmenej 330.000 eur, resp. 20 percent z hodnoty nešpecifikovaných pozemkov.
 
Príspevok Úrad špeciálnej prokuratúry: Spis v prípade exstarostu Kalinkova Štefana B. študuje prokurátor zobrazený najskôr Hlavné správy.