Bratislava  18. októbra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Úrad sekcie kontroly a inšpekčnej služby ministerstva vnútra prešetruje podnet proti bývalému policajnému viceprezidentovi Jaroslavovi Málikovi za to, že nemal platnú bezpečnostnú previerku

Na snímke Jaroslav Málik

Ako povedala dnes na Hodine otázok ministerka vnútra Denisa Saková, prezident Policajného zboru SR oznámil Národnému bezpečnostnému úradu 17. septembra, že existuje podozrenie z možnej neoprávnenej manipulácie s utajenými skutočnosťami Málikom.
Podľa Sakovej však Málik v čase menovania do funkcie disponoval podľa zákona platným osvedčením na stupeň tajné, na čo mu vtedajší policajný prezident vydal záznam na oboznamovanie sa s utajovanými skutočnosťami stupňa tajné.
Agentúra SITA už v marci informovala, že Málik nemal platnú previerku NBÚ. Previerku získal ako riaditeľ Odboru špecializovaných služieb Prezídia Policajného zboru Slovenskej republiky, pričom previerku mu udelil práve tento odbor.
Sakovej sa na bezpečnostnú previerku Málika pýtala na Hodine otázok predsedníčka poslaneckého klubu OĽaNO Veronika Remišová.
 
Príspevok Úrad sekcie kontroly a inšpekčnej služby ministerstva vnútra prešetruje podnet proti bývalému policajnému viceprezidentovi Málikovi zobrazený najskôr Hlavné správy.