Bratislava 21. augusta 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)

Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) skúma verejnú súťaž na nákup a servis autobusov pre spoločnosti skupiny Arriva za predpokladanú cenu 49,3 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Dôvodom konania o preskúmanie úkonov v tendri sú podľa úradu námietky proti vyhodnoteniu ponúk alebo návrhov. Vyplýva to z informácií k zákazke zverejnených vo Vestníku ÚVO

Ilustračné foto

Autobusová spoločnosť Arriva Nitra, a. s., zabezpečuje spoločné verejné obstarávanie na nákup zhruba dvesto prímestských autobusov a na ďalšie služby súvisiace s ich servisom aj pre ostatné štyri spoločnosti v rámci skupiny – Arriva Nové Zámky, a. s., Arriva Trnava, a. s., Arriva Liorbus, a. s. (Ružomberok) a Arriva Michalovce, a. s. Skupina Arriva bude nákup nových autobusov financovať z vlastných zdrojov, ale má záujem aj o spolufinancovanie investície z prostriedkov Európskej únie cez Integrovaný regionálny operačný program.

Tender bol zverejnený začiatkom tohto roka, je rozdelený na dve časti – na nákup sto autobusov v dĺžke 10,5 metra predbežne za 24,53 mil. eur bez DPH a na nákup sto autobusov v dĺžke 12 metrov za 24,75 mil. eur bez DPH. Pri vyhodnotení ponúk rozhodujú dve kritériá – cena s relatívnou váhou 75 % a prevádzkové náklady na spotrebu paliva jedného nového autobusu s váhou 25 %. Rámcové dohody s dodávateľmi budú uzavreté na dva roky a môžu byť predĺžené dvakrát o jeden rok, maximálna lehota trvania dohody tak môže byť štyri roky.

Po vyhodnotení ponúk v elektronickej aukcii v prvej časti súťaže pre autobusy v dĺžke 10,5 metra sa úspešným uchádzačom stala spoločnosť Corex, s. r. o., Vráble s 97,96 bodu . Navrhla dodať autobusy za 20,75 mil. eur, s prevádzkovými nákladmi jedného autobusu 121,9 tis. eur bez DPH. Česká spoločnosť SOR Libchavy, spol. s r. o., v tejto časti tendra získala 95,67 bodu. Predložila cenovú ponuku vo výške 22 mil. eur, pri prevádzkových nákladoch takmer 112 tis. eur bez DPH.

V druhej časti zákazky pre autobusy v dĺžke 12 metrov uspel SOR Libchavy s 94,7012 bodu. Navrhol cenu autobusov 17,42 mil. eur a prevádzkové náklady jedného autobusu 146,9 tis. eur bez DPH. Spoločnosť Mercedes-Benz Slovakia, s. r. o., získala 94,7008 bodu pri cenovej ponuke 16,79 mil. eur a prevádzkových nákladoch 167,2 tis. eur bez DPH. Corex dostal vyše 93 bodov za navrhnutú cenu 18,5 mil. eur a prevádzkové náklady 131,78 tis. eur bez DPH. To, či Arriva uzavrie rámcové dohody na dodávku autobusov s oboma vybranými uchádzačmi, teda firmami Corex a SOR Libchavy, bude závisieť od rozhodnutia ÚVO o námietkach.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj