Tá pred pár dňami zastavila trestné stíhanie v prípade futbalistu Vladimíra Weissa mladšieho, ktorý čelil obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Auto slovenského futbalistu vlani 2. októbra zastavila hliadka v bratislavskom Starom Meste.

EXKLUZÍVNE celé VIDEO z policajného auta: Takto strážcovia zákona zatýkali futbalistu Weissa!

Policajt ho vyzval k dychovej skúške i odberu krvi. Vlado však tvrdil, že nešoféroval. Jeho vozidlo mal viesť jeho kamarát. Policajti ho napriek tomu zadržali a následne obvinili, že šoféroval opitý. V terénom Mercedese bolo spolu až desať ľudí. Nedávno na verejnosť prenikol policajný videozáznam z celého prípadu. Ani podľa neho sa nedalo stopercentne dokázať, ako to naozaj bolo. Viac svetla by však mohol priniesť spis, ktorý prezentovala na svojom blogu Júlia Mikolášiková.

Prokuratúra expresne rýchlo rozhodla o Weissovom osude: Toto vás úplne dožerie!

„Získala som uznesenie prokurátora Okresnej prokuratúry Bratislava 1 Stanislava Leša. Z dokumentu vyplýva, že poverený príslušník (policajt, ktorý prípad riešil – pozn. autorky) podal návrh na podanie obžaloby. Vypočutý bol obvinený a 15 svedkov, okrem členov posádky auta, policajtov aj strážca parkoviska. Bol vykonaný aj vyšetrovací pokus. Zabezpečených bolo až päť kamerových záznamov. V spise je aj odborné vyjadrenie ku kamerovým záznamom. Bol vypracovaný znalecký posudok – ide o posudok tlmočníka z posunkovej reči, ktorý mal posúdiť komunikáciu osôb z kamerového záznamu. Poverený príslušník, ktorý riešil prípad požiadal dokonca odbor bezpečnostnej legislatívy Kancelárie ministra vnútra o výklad pojmu vodič motorového vozidla, ak na sedadle vodiča sedia dve osoby . Spis má 208 strán,“ referuje Júlia Mikolášiková, známa novinárka, ktorá je momentálne na voľnej nohe.

Vlado Weiss ešte nemôže vyskakovať: Generálny prokurátor už rieši jeho kauzu!

Weiss po kauze dráždi ešte viac: Šokujúci odkaz na sociálnych sieťach, ktorý vytáča!

Prokurátor v celom spise zaujal zaujímavý postoj. „Sfúkol“ v ňom nielen postup polície, ale aj správanie Vladimíra Weissa. „Poverený príslušník otázkami nezisťoval také fundamentálne okolnosti ako počet pasažierov (uspokojil sa s ich kvantifikáciou „odhadom), ich identitu a najmä ich polohu vo vozidle, ani konanie posádky vozidla po zastavení. Absolútne bez povšimnutia ponechal vysvetlenie racionality konania , spočívajúceho vo výmene vodiča a praktickú realizáciu spôsobu tejto výmeny. Núka sa vysvetlenie, že obvinený futbalový reprezentant, ako osoba verejne známa v športovej a fanúšikovskej obce rešpektovaná a uznávaná sa domnieval, že váhou svojej povesti situáciu, v ktorej sa ocitli, dokáže zvládnuť a vyriešiť pre seba aj pre svedka,“  sumarizoval v spise Lešo. Celé uznesenie Okresnej prokuratúry Bratislava I. si môžete prečítať TU.

Weissov škandál baví Slovákov: Vtipné obrázky futbalového reprezentanta vôbec nešetria!

Polícii vytkol aj alibistický prístup. „Po skončení vyšetrovania poverený príslušník alibisticky predložil na tunajšiu prokuratúru návrh na podanie obžaloby. Hoci vo veci bolo vykonané rozsiahle dokazovanie, ďaleko nad rámec primeraný povahe skutku a aplikovanej právnej kvalifikácii (vyšetrovací spis má 208 strán), takýto návrh nie je podložený žiadnym dôkazom, ktorý by postavenie obvineného pred súd odôvodňoval,“ napísal prokurátor Lešo. Mimochodom policajný príslušník popisuje situáciu tak, že za volantom videl dvoch ľudí za 20 metrov, ale na 100 percent nemôže tvrdiť, že viedol Vladimír Weiss.

Škandál Weissovej jazdy naberá na obrátkach: Toto si o celej veci myslia analytici!

EXKLUZÍVNE: Našli sme šoféra z Weissovho Mercedesu, čo povedal o osudnej jazde?

Aj podľa policajných záberov za volantom Weissovho vodiča sedeli dvaja ľudia. Ako je to teda so zákonom u nás v tomto prípade? „Podľa zákona o cestnej premávke vodič je osoba, ktorá vedie vozidlo. Osoba vedie vozidlo vtedy, ak usmerňuje jeho polohy, čiže udáva (ovplyvňuje) smer a rýchlosť vozidla a reálne ovláda jeho riadiace prvky – volant, brzdový a plynový pedále a prevodovú (riadiacu ) páku. Pri dvoch osobách sediacich na mieste vodiča nie je podstatné kto na ňom sedel, ale kto ovládal riadiace prvky vozidla, pričom nemožno vylúčiť ani to, že ich ovládali spoločne (napr. osoba A volant a osoba B. pedále),“ znie výklad, ktorý vypracovali na Ministerstve vnútra.

Sexi exfarmárka Mokráňová mala utiecť z miesta činu: Sedela v aute s Vladom Weissom?

V spise svedkovia i Weiss popisujú ako sa do auta až desiati pasažieri napratali i to ako sa Weiss dostal na miesto za vodičovým chrbtom. Vlado nastupoval do auta posledný, pretože bol platiť parkovné a keďže už nebolo si kde sadnúť. Zapichol sa za chrbát vodiča, ktorým mal byť jeho kamarát David. Ten ako jediný z celej partie nepil. Svedkovia tvrdia, že Weiss si presadol na miesto vodiča v momente, keď sa policajt blížil k autu. Samotnú výmenu policajt nevidel, pretože auto mal tmavé sklá. Weiss si podľa výpovedí svedkov sadol za volant, pretože vraj chcel celú záležitosť vybaviť.

VIDEO Šokovaný český rozhodca ďakuje košickým hokejistom: Takto ho bránili pred bláznami z Bieloruska

Auto údajne nešoféroval, čo mal tvrdiť po celý čas. A aj preto po vyzve policajného príslušníka, odovzdal doklady svojho kamaráta. Policajt si však stál za svojim a nielen doklady, ale aj dychovú skúšku žiadal od Weissa. Ten ju odmietol a po privolaní ďalších hliadok ho následne zadržali. Celý prípad má momentálne na stole generálna prokuratúra, ktorý ho opäť preskúma a verejnosť netrpezlivo čaká na jej verdikt, či sa teda skutok stal alebo nie.

Dominika Cibulková otvorene o orientácii hráčok: Takáto je pravda o lesbičkách v tenise!

Výber zaujímavých tém z magazínov NMH: