Patrónkou a tvárou festivalu je architektka Eva Jiřičná, ktorá stála pri zrode festivalu v Londýne. Počas jedného víkendu v roku si budete môcť prezrieť sídla firiem, úradov či moderné technické stavby, ktoré sú súčasťou života v meste, píše idnes.cz.

„Architektúra prostredia na nás denne pôsobí, ale málokedy máme šancu pozrieť sa za múry stavieb, okolo ktorých denne prechádzame,“ vysvetľuje tlačová hovorkyňa festivalu Michaela Tallová.

Okrem vybraných budov, ktoré boli sprístupnené už v minulých dvoch rokoch, je príležitosť tento rok novo navštíviť napríklad sídlo spoločnosti Seznam.cz, sídlo Českého rozhlasu Regina a Región v Karlíne, Winternitzovu vilu alebo zažiť netradičný výhľad zo strechy presláveného Domu módy na Václavskom námestí.

Každý rok je najväčším hitom návšteva Invalidovne. V roku 2016 si slávnu karlínsku stavbu pozreli viac ako tri tisícky návštevníkov. „Pražská Invalidovňa sa tento rok stala národnou kultúrnou pamiatkou a my sme radi, že ju opäť môžeme počas festivalu sprístupniť a otvoriť tak diskusiu o jej budúcom využití,“ uvádza Tallová.