Bratislava 19. júna 2018 (HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)
 
Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) navrhuje podpísať s Ministerstvom dopravy a výstavby SR spoločné memorandum, aby nedochádzalo k ďalšiemu zhoršovaniu podmienok pre slovenských prepravcov a aby sa zjednocovala a zjednodušovala legislatíva v súvislosti s okolitými krajinami.

Ilustračné foto

Návrh spoločného memoranda, ktorý chcú podpísať s rezortom dopravy obsahuje všeobecné formulácie, tak aby umožňovalo participáciu aj ďalších združení, či už ČESMAD, alebo iných podobných organizácii (taxikári, autobusoví dopravcovia) a aby jeho obsah bolo možné doplniť a meniť podľa výsledkov ďalších rokovaní s ministerstvom dopravy.
“Únia autodopravcov Slovenska má záujem na vytvorení takých podmienok zo strany orgánov verejnej moci na Slovensku pre autodopravcov, aby tieto boli porovnateľné s podmienkami v štátoch V4,” uvádza sa v predbežnej verzií memoranda s tým, že má ísť najmä o opatrenie v oblasti daní, odvodov, poplatkov a iných administratívno technických podmienok pre podnikateľov v autodoprave na Slovensku.
Podľa memoranda by mal rezort dopravy legislatívne a finančne podporovať združenia, ktoré sa snažia o zlepšenie cestnej infraštruktúry, bezpečnosti cestnej premávky a zlepšenie podnikateľského prostredia v autodoprave.
V rámci zlepšenia podnikateľského prostredia dopravcovia hovoria najmä o nákladovej stránke podnikania, ktorá sa v poslednom období zvýšila v ich neprospech.
O reakciu na navrhované memorandum sme požiadali aj rezort dopravy. O stanovisku vás budeme informovať.
 
Príspevok Únia autodporavcov chce s ministerstvom dopravy uzavrieť memorandum, predmetom je podnikanie zobrazený najskôr Hlavné správy.