Marseille 6. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Christophe Ena)

Dvojročného chlapca, ktorého uniesli vo francúzskom prístavnom meste Marseille, sa podarilo nájsť. Batoľa je v bezpečí a zdravé. Únoscu zatkla polícia. Informovala o tom v pondelok agentúra AFP

Ilustračné foto

Dieťa našli v nedeľu popoludní v hotelovej izbe v meste Valence vzdialenom približne 200 kilometrov od miesta únosu a iba niekoľko hodín po tom, ako zmizlo. Pre agentúru AFP to povedal marseillský prokurátor Xavier Tarabeux. Páchateľa, ktorý má trestný záznam, zatkli priamo v hoteli, dodal.

Bezprostredne po únose dieťaťa vydali úrady príslušné upozornenie, inšpirované systémom “Amber Alert”, ktorý sa od roku 1996 používa pri únosoch detí v Spojených štátoch.

“Bol to nočný strážnik v hoteli, ktorý spozoroval v televízii odvysielané upozornenie na únos a zalarmoval políciu,” objasnil prokurátor Tarabeux.

Chlapca, ktorý sa volá Osnachi, ukradli matke, ktorá sa zúčastňovala na náboženskom obrade v Marseille. Dieťa je podľa Tarabeuxa “v poriadku” a podstúpi lekársku prehliadku.

Systém upozornenia na únos použili vo Francúzsku od jeho zavedenia v roku 2006 spolu v 20 prípadoch. Všetky deti sa podarilo nájsť živé a dostali sa v bezpečia. Okrem dvoch prípadov bolo pátranie veľmi rýchle.

Podobné varovanie vydali francúzske úrady naposledy v januári po tom, ako v juhofrancúzskom meste Toulouse uniesol otec z nemocnice svoje vážne choré dieťa. Dieťa sa našlo zdravé do 24 hodín. V tomto prípade zatkli 33-ročného nezamestnaného otca a jeho staršieho brata.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj