Vatikán 2. februára 2018 (HSP/TK KBS/RV/Foto:PrintScreen:Vatikan)

Úmysel Apoštolátu modlitby na mesiac február pozýva zjednotiť sa so Svätým Otcom v duchovnej podpore boja proti korupcii. Túto výzvu pápež František vyjadril aj formou videoposolstva s názvom „Povedzme nie korupcii“, ktoré cez internet šíri Svetová sieť modlitby pápeža – Apoštolát modlitby:
Videoposolstvo pápeža Františka

„Čo je koreňom zotročovania, nezamestnanosti, neúcty k spoločnému dobru a k prírode? Korupcia, ten smrtiaci proces, ktorý živí kultúru smrti. Pretože honba za mocou a majetkom nepozná medze.
Proti korupcii sa nebojuje mlčaním. Musíme o nej hovoriť, verejne odsúdiť prejavy jej zla, porozumieť, o čo tu ide, aby sme sa mohli s rozhodnosťou zasadiť za to, aby milosrdenstvo prevážilo nad podlosťou, krása nad ničomnosťou.
Spoločne sa modlime, aby sa tí, ktorí majú politickú, ekonomickú alebo duchovnú moc nedali ovládať korupciou.”
Videoposolstvo „Povedzme nie korupcii“ dnes predstavili verejnosti pri projekcii na pôde Dikastéria pre integrálny ľudský rozvoj. Práve toto dikastérium Rímskej kúrie sa systematicky venuje problematike korupcie a tentoraz sa podieľalo aj na príprave samotného videoposolstva Svätého Otca.
Minulý rok 15. júna sa v medzinárodnej diskusii na tému korupcie stretli vo Vatikáne odborníci z rôznych oblastí na pôde Pápežskej akadémie sociálnych vied. Prezentácia najnovšieho videoposolstva pápeža Františka bude súčasťou otvorenia ďalšieho kongresu, tentoraz na tému „Korupcia, apokalypsa demokracie“ v najbližšiu sobotu 3. februára v Neapole. Symbolicky to bude v priestoroch školy vo štvrti Scampia, pomenovanej po jednej z obetí camorry Attiliovi Romanòvi.
Úmysel slovenských biskupov na mesiac február pozýva k modlitbe, „aby sa naša mládež úprimne nadchla pre duchovné hodnoty“.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.