Moskva 9. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto: Facebook)
 
Rusko zvažuje odvetné opatrenia v reakcii na nové sankcie Spojených štátov, ktoré budú uvalené na Moskvu po otrave bývalého ruského špióna Sergeja Skripaľa v anglickom meste Salisbury. Vo štvrtok o tom informovalo ruské ministerstvo zahraničných vecí

Na snímke Mária Zacharovová

Hovorkyňa ministerstva Marija Zacharovová uviedla, že obmedzenia Washingtonu predstavujú nový pokus “démonizovať” Rusko. Vyhlásila, že Moskva bude pracovať na odvetných opatreniach, a dodala, že “ultimáta voči Rusku sú neužitočné”.
Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu oznámilo, že USA dospeli k záveru, že Rusko použilo nervovoparalytickú látku novičok na otrávenie bývalého ruského tajného agenta Skripaľa a jeho dcéry Julije. Upozornilo, že v priebehu tohto mesiaca budú preto nasledovať sankcie.
Podľa predchádzajúcich správ v médiách by tieto sankcie mali začať platiť “niekedy okolo 22. augusta”.
Zacharovová znova dôrazne poprela účasť Moskvy na otrave a poukázala na to, že ani Británia, ani Spojené štáty nepredložili žiadne dôkazy na podporu týchto obvinení.
Hovorkyňa podľa tlačovej agentúry AP ešte uviedla, že Rusko stále trvá na svojej ponuke Británii, aby uskutočnili spoločné vyšetrovanie tohto prípadu otravy.
 
Príspevok “Ultimáta voči Rusku sú neužitočné”: Moskva zvažuje odvetu za sankcie USA zobrazený najskôr Hlavné správy.