Budapešť 18. septembra 2018 (HSP/Foto:TASR-Ladislav Vallach)
 
Maďarská opozícia začína s ďalším kolom masových protivládnych protestov, tie onedlho zrejme čakajú aj Slovensko. Opozícia nedokáže uspieť v demokratických voľbách a tak vsádza na kartu ulice a zmanipulovania davov za pomoci korporátnych médií. Podľa Rafaela Rafaja ide o pokus o ďalšiu sorošovskú farebnú revolúciu.

Niekoľko tisíc Maďarov sa v nedeľu 16. septembra 2018 popoludní zhromaždilo na budínskom Námestí Józsefa Bema v Budapešti, aby vyjadrili svoj nesúhlas s politikou vlády premiéra Viktora Orbána.

K zvrhnutiu vlády premiéra Viktora Orbána treba spojiť opozíciu, avšak tá už sama nezmôže veľa, preto je potrebné, aby Maďari vyšli opäť do ulíc. Predseda Demokratickej koalície (DK) Ferenc Gyurcsány to vyhlásil v nedeľu na protivládnej demonštrácii, ktorá sa konala na budínskom Námestí Józefa Bema v Budapešti. Informovala agentúra TASR.
Gyurcsány zdôraznil, že diktatúry nezvyknú povaliť v parlamente, ale na uliciach. “Ľud má právo, ale aj povinnosť vziať do vlastných rúk svoj osud,” zdôraznil predseda DK a vyzval ľudí, aby v utorok 18. septembra opäť prišli demonštrovať pred parlament, kde sa chystá vládny blok Fidesz-KDNP presadiť uznesenie k správe EP o stave demokracie v Maďarsku.
Bývalý vrcholný predstaviteľ SNS Rafael Rafaj v tom vidí typický protivládny scenár so Sorosovým rukopisom. “Už aj maďarskí červení kméri, ktorí navonok vystupujú pod krycím názvom „sociálna demokracia“, si nedajú pokoj a trúfajú si na ďalšiu sorošovskú farebnú revolúciu,” uviedol na sociálnej sieti Rafaj.
Ide podľa neho opäť o ošúchaný scenár “boľševikov”. “Ulica to zariadi, keď to nejde demokratickou cestou… Nech sa nazvú hocijako, praktiky a slovník odhalí ich štvavé, nenávistné boľševické gény: nálepkovanie a obviňovanie z „agentov“ sa sorošove úderky a skutoční agenti nadnárodných záujmov snažia legitimizovať ďalší naplánovaný puč a anarchistické ultraľavicové výzvy na zvrhnutie vlády, ktorú treba „povaliť (nie) v parlamente, ale na uliciach“… Konglomerátne médiá už zariadia propagandu: zo stoviek zúfalcov urobia tisíce, a z tisícok vyrobia státisícové davy…
“A Gyurcsány? Ďalší zbohatlík a miliardár, ktorý chytá na háčik naivné a frustrované ryby údajne sociálnym cítením, sociálnymi témami a cez tzv.sociálnu demokraciu… a už-už ide rozdať medzi chudobu svoje ťažko zarobené miliardy… Rozprávka o červenej čiapočke v ľavicovom vydaní.”

Rafaj dodal, že zatiaľ najhoršie najnivočivejšie diktatúry tu zaviedli boľševici, anarchisti, komunisti a ich sociálni bratanci – “národní socialisti”… “Gyurcányi asi nedával pozor na marx-leninizme a dejinách robotníckeho hnutia… ibaže všetci revolucionári mali veľmi ďaleko k skutočnej lopate aj robote.”


Príspevok “Ulica to zariadi, keď to nejde demokratickou cestou.” Rafael Rafaj vidí za protivládnymi protestami Gyurcsányho v Maďarsku typický Sorosov scenár zobrazený najskôr Hlavné správy.