Luhansk 20. októbra 2018 (HSP/Foto: MŠB LĽR)
 
Ako sme včera informovali čitateľov, príslušníci ministerstva štátnej bezpečnosti Luhanskej ľudovej republiky odhálili činnosť ukrajinsko-gruzínskej teroristickej skupiny a zatkli jedného z jej členov Olega Stepanenka. Súhlasil, že bude spolupracovať s bezpečnostnými orgánmi Luhanskej ľudovej republiky začal vypovedať

Na snímke príslušníci ministerstva štátnej bezpečnosti Luhanskej ľudovej republiky

Oleg Stepanenko priznal, že bol členom teroristickej skupiny, ktorá sa zaoberala legalizáciou bojovníkov teroristických organizácií a posielala ich do krajín Európskej únie a Ruska. Ozrejmil mená viacerých členov tejto skupiny a „spolupracovníkov“. Vypovedal na kameru. Príslušníci ministerstva štátnej bezpečnosti Luhanskej ľudovej republiky vyhoveli jeho prosbe, že jeho tvar a hlas budú utajené, pozmenili jeho hlas. Vysvetlil to obavami o svoju prvú manželku a dieťa, ktorí v súčasnosti žijú v Európskej únii.
Prezradil, že teroristi z arabských krajín prichádzaloi do Odesy ako „turisti“. Potom ich posielali do Ruska a krajín Európskej únie. Uviedol, že napríklad, v septembri tohto roka na letisko v Odese prišli piati občania Turecka a Egypta, členovia teroristickej skupiny Islamský štát, prezradil ich mená a uviedol aj údaje z ich pasov.
Porozprával, že vyhotovenie falošných pasov sa riešilo prostredníctvom lídra ukrajinskej neonacistickej organizácie Nacionálny korpus Andreja Bileckého, ktorý, ako podčiarkol, „má korupčné vzťahy na Hlavnom riaditeľstve Národnej polície Ukrajiny a Službe bezpečnosti Ukrajiny“. Kurátorom tejto činnosti bol bývalý zástupca riaditeľa  Služby bezpečnosti Ukrajiny Alexander Skakun. Oleg Stepanenko podrobne porozprával o činnosti týchto dvoch ukrajinských radikálov a neonacistov.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Ukrajinský terorista zatknutý v Luhanskej republike začal “spievať”, prezradil komplicov zobrazený najskôr Hlavné správy.