Ľvov 11. augusta 2018 (HSP/Foto: Facebook)
 
„V súčasnom stave Ukrajina predstavuje čisté zlo. Mali by to priznať všetci čestní ukrajinskí politici, aby sa podarilo prerobiť krajinu v súlade s novými pravidlami,“ vyhlásil ukrajinský televízny redaktor Ostap Drozdov, ktorý žije v západnej ukrajinskej „metropole“ – vo Ľvove

Ukrajinský televízny redaktor Ostap Drozdov

Prízvukoval, že budúce marcové prezidentské voľby nemajú žiaden zmysel, pretože sú všetci kandidáti predstaviteľmi súčasnej politickej garnitúry a obyvatelia Ukrajiny fakticky nemajú  na výber. Zdôraznil, že podobné voľby sú iba „akt legimitizácie sprisahancov“, ktorí tvoria súčasnú vládu. Poukázal na to, že na Ukrajine kandidujú iba zbohatlíci, ale chudobnejší bežní obyvatelia nemajú šancu kandidovať, pretože na to nemajú finančné prostriedky.
„Voľby, ktoré sú naplánované na 31. marca 2019, sú iba súťažou medzi jednou alebo druhou priepasťou, medzi jedným alebo druhým povrazom. Inak podstatu veci to nemení. V krajine nie je ani jeden čestný politik, ktorý by priznal, že súčasná vláda vytvorila monstera z Ukrajiny,“ podčiarkol novinár.
„Krajinu treba úplne obnoviť – od základov, od nuly. Majú byť nové hranice, nová ústava, nové pravidlá hry pre všetky úrady,“ povedal v závere ukrajinský televízny redaktor Ostap Drozdov.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Ukrajinský televízny redaktor Ostap Drozdov: „Súčasná Ukrajina je zlo, a preto treba vytvoriť krajinu na základe iných pravidiel“ zobrazený najskôr Hlavné správy.