Kyjev 26. októbra 2017 (HSP/Lidovky/Foto:Pixabay)

Poslanec ukrajinského parlamentu a šéf Radikálnej strany Oleg Ljaško vo svojom majetkovom priznaní tvrdil, že vyhral v lotérii trikrát za rok, čím dokopy zarobil viac ako 570-tisíc hrivien (takmer 18-tisíc eur). Jeho tvrdenie vyšetruje Ukrajinská protikorupčná agentúra NAZK
Ilustračné foto

Šanca uhádnuť v lotérii 6 čísel z 52 je približne jedna k 20 miliónom. Vyhrať takúto lotériu trikrát za jeden rok je teda prakticky nemožné. Napriek tomu sa jeden šťastlivec našiel (aspoň teda podľa majetkového priznania) – je ním ukrajinský poslanec Oleg Ljaško. Lotéria sa zdržala vyjadrenia s odvolaním na zákon, ktorý jej zakazuje zverejňovať osobné údaje výhercov, informuje český portál lidovky.cz.
„Vzhľadom na ohlas v spoločnosti agentúra oznamuje, že vykoná primeranú kontrolu predloženého vyhlásenia o podstatných zmenách o majetkových pomeroch a v prípade odhalenia nezrovnalostí vyvodí zodpovedajúce opatrenia,” uviedla Ukrajinská protikorupčná agentúra.
Hoci sa 18-tisíc eur nemusí zdať ako horibilná suma, priemerný Ukrajinec zarobí za mesiac menej ako 250 eur. Majetkové priznania ukrajinských politikov sa začali zverejňovať len minulý rok a ukrajinská verejnosť bola šokovaná priepastným rozdielom v zárobkoch – mnoho vládnych predstaviteľov sa totiž priznalo k stovkám tisícom dolárov v hotovosti, luxusným jachtám a rozľahlým pozemkom, informuje portál lidovky.cz.
Ljaškova „trojnásobná výhra v lotérii“ je o to šokujúcejšia, keďže sám seba pasuje do role obyčajného človeka. V majetkovom priznaní však uviedol, že vlastní nehnuteľnosť v prominentnej štvrti Kyjeva a že drží hotovosť v hodnote viac ako milión dolárov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.