Kyjev 28. augusta 2017 (HSP/Foto: Facebook)

Opozičný politik, poslanec Najvyššej rady Ukrajiny, člen Opozičného bloku Varim Novinskij ostro kritizoval súčasné vedenie krajiny, ktoré podľa jeho slov vedie Ukrajinu ku katastrofe. Povedal to v rozhovore pre domácu televíznu stanicu NewsOne

na snímke ukrajinský opozičný poslanec Varim Novinskij

“Odovzdali sme svoju suverenitu na rozkaz Medzinárodného menového fondu a tých „starších priateľov“, ktorí riadia našu krajinu. Veď ani jedno menovanie do funkcie vo vláde sa neurobilo bez toho, aby to neschválili na americkej ambasáde. Je to neuveriteľná situácia. Po prvý raz v histórii Ukrajiny do vysokých štátnych funkcií menovali ľudí, ktorí iba 5 minút predtým získali ukrajinské pasy!.. Máme nedostatok múdrych, čestných a dôstojných Ukrajincov? Takto vedenie krajiny priznáva, že tu máme iba samotných zlodejov a podvodníkov a nedokážeme riadiť vlastnú krajinu? Doposiaľ ani jedna vláda neodovzdala suverenitu krajiny do rúk Medzinárodného menovému fondu,” podčiarkol poslanec.

Prízvukoval, že vedenie krajiny by malo prestať myslieť iba na svoje ratingy. “Už je na čase, aby si začali myslieť aj na túto krajinu. Veď slúženie ľuďom – toto je cieľom každej mocenskej štruktúry – politickej, finančnej alebo duchovnej. Treba slúžiť ľuďom, ale nie sebe a svojim prívržencom – treba slúžiť všetkým ľuďom,” zdôraznil opozičný politik.

“Ďalšie parlamentné voľby by sa mali konať na jeseň roku 2019, ale v spoločnosti sú veľmi silné protireči. Som proti všetkým protirečiam. Vždy podporujem evolučný vývoj udalostí a nie revolučný. Ešte ani jedna revolúcia nepriniesla šťastie tomu národu, ktorý ju uskutočnil. Každá nová revolúcia definitívne zničí našu krajinu. Ľudia musia povedať svoje slovo, ktoré má veľkú váhu, ale by sa nemuseli predávať za kilo pohánky alebo za špinavé peniaze politikov. Mali by ísť voliť. A nemali by hlasovať za populistov, ktorí vedia iba pekne rozprávať, ale za tých, ktorí vedia budovať. Treba posudzovať podľa činov, a nie podľa toho, čo hovoria populisti,” zdôraznil ukrajinský poslanec, člen Opozičného bloku Varim Novinskij.
Eugen Rusnák