Kyjev 23. augusta 2018 (HSP/Foto: Screenshot YouTube)
 
Najnovšie „opatrenie“ ukrajinskej vlády vyvolalo búrku nevôle, ako vo verejnosti, tak už aj medzi poslancami parlamentu. „Prerušenie železničného a autobusového spojenia s Ruskom „dorazí“ Ukrajinu,“ vyhlásil v relácii ukrajinskej televíznej stanice 112 Ukrajina poslanec Najvyššej rady Ukrajiny Vadim Rabinovič.

Na snímke Vadim Rabinovič

„Až 238 tisíc Ukrajincov v priebehu prvého polroka vycestovalo za prácou do Ruska. Svedčia o tom údaje Štatistického úradu Ukrajiny. Milióny našich krajanov tam pracujú už dávnejšie. Približne desať miliárd hrivien posielajú na Ukrajinu naši gastarbeiteri a vďaka tomu sa náš štátny rozpočet ešte ako tak drží na hladine,“ prízvukoval poslanec.
Vadim Rabinovič tvrdí, že v prípade prerušenia dopravného spojenia s Ruskom Kyjev stratí miliardy kvôli zastaveniu tranzitu cez svoje územie a milióny Ukrajincov budú mať obrovské problémy s cestovaním do práce. Takisto obrovské sumy stratí ukrajinský rozpočet. Poukazuje na to, že Kyjev „odstrihne“ Ukrajinu od svetovej ekonomiky.
„Nová hodvábna cesta Číny sa už buduje mimo Ukrajiny, všetky cesty pôjdu mimo nás. Čo sa stane? Okolo nás sa bude rozvíjať svetová ekonomika, Ukrajina zostane v strede, ale žiadne cesty cez Ukrajinu nepovedú,“ podčiarkol.
„Zrušíte autobusové spojenie, všetko pretrhnete – a čo potom budeme robiť? Náš obchodný obrat v súčasnosti narastá iba s Ruskom, a chcete to zrušiť?“ opýtal sa. Ukrajinský poslanec vyhlásil, že úlohou súčasného vedenia Ukrajiny je „doraziť“ krajinu a premeniť ju na „agropriemyselný komplex s otrokmi pre Západ.“
Vadim Rabinovič obvinil vedenie Ukrajiny zo sprisahania so Západom a tvrdí, že onedlho budú migrantov z Európy posielať na Ukrajinu. V tejto takmer hodinovej relácii hovoril o viacerých problémoch. Pre našich čitateľov, ktorí dobre ovládajú ruštinu, to bude skutočná lahôdka: Vadim Rabinovič nielen spravodlivo a nemilosrdne kritizuje súčasnú vládu, ale presne a podrobne prezentuje situáciu na Ukrajine, poukazuje na možné východiska, operuje číslami a faktami a mnohé jeho rady sú dosť praktické a zaujímavé.
Viaceré problémy, ktoré trápia Ukrajinu, nie sú cudzie ani pre nás… Opakujem, podľa mňa je to mimoriadne zaujímavý rozhovor a odporúčam našim čitateľom pozrieť si túto reláciu.
V tejto relácii spomína nasledovné témy:
2:34 avizované zrušenie dopravného spojenia s Ruskom
7:38 rozsah tovarovej výmeny medzi Ukrajinou a Ruskom
15:55 dohoda s Ruskom ohľadne Azovského mora
20:54 prípad Manafortu
24:41 štátne financovanie politických strán
29:02 použitie kompromatov a fejkov v priebehu volebnej kampane
36:24 oplotenie budovy Najvyššej rady Ukrajiny ostnatým drôtom
46:03 nárast príjmov Ukrajincov
57:15 kurz hrivny
Eugen Rusnák
 
Príspevok Ukrajinský poslanec Rabinovič: Prípadné prerušenie železničného a autobusového spojenia s Ruskom “dorazí” Ukrajinu zobrazený najskôr Hlavné správy.