Belehrad 24. septembra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP/MTI-Attila Kovacs)
 
Nezávislý poslanec Najvyššej rady Ukrajiny Viktor Baloga tvrdo kritizoval nedávne výroky domáceho ministra zahraničia Pavla Klimkina a vyhlásil, že prezident Petro  Porošenko mal by ho odvolať z funkcie za urážku obyvateľov Zakarpatska.

Na snímke Pavlo Klimkin

Pripomenieme, že Pavol Klimkin označil Zakarpatskú oblasť /Podkarpatskú Rus/ za región, ktorý sa nachádza pod hybridným vplyvom susedných krajín. Charakterizoval takto situáciu v regióne, keď vystúpil s kritikou toho, že maďarské úrady hromadne rozdávajú maďarské pasy obyvateľom Podkarpatskej Rusi.
Viktor Baloha poukázal na to, že minister zahraničia Ukrajiny si dovolil výroky, ktoré sú nedôstojné pre diplomata európskej krajiny. „Porošenko by mal odvolať Klimkina. Nie je to diplomat. Prerazil dno. Onedlho začne tvrdiť, že sme všetci, obyvatelia Zakarpatska, na Bukovine nie sme Ukrajinci. Povie, že všetkých nás, okrem Krymských Tatárov, treba niekam deportovať, aby sme mu nezavádzali „budovať ideálnu spoločnosť,“ zdôraznil Viktor Baloga.
Na tlačovej konferencii vyhlásil, že vedenie krajiny, ktoré nedokáže zrekonštruovať cesty a ktoré napomohlo tomu, aby prekvitalo pašovanie a zločin, nemá práva hovoriť o Zakarpatsku, ako o nejakej diere. „Nikomu nedovolím ubližovať Zakarpatsku,“ vyhlásil v závere Viktor Baloga.
Eugen Rusnák
Príspevok Ukrajinský poslanec: „Porošenko by mal odvolať z funkcie ministra zahraničia Klimkina za jeho urážku obyvateľov Zakarpatska“ zobrazený najskôr Hlavné správy.