Kyjev 8. apríla 2018 (HSP/Foto: Facebook)
 
Na Ukrajine sa pomaly začína kampaň pred budúcoročnými prezidentskými voľbami. Niektorí politici sú presvedčení, že dôjde k veľkým zmenám. Napríklad, ukrajinský poslanec Nestor Šufrič v rozhovore pre televíznu stanicu NewsOne vyhlásil, že po voľbách nového prezidenta budúci rok súčasné vedenie krajiny pôjde do väzenia. 

Na snímke Nestor Šufrič

Opozičný politik tvrdí, že súčasná opozícia má možnosti a prostriedky na to, aby úspešne čelila súčasnému režimu. „Práve ukrajinský ľud môže potrestať súčasné vedenie a donútiť, aby zodpovedalo za svoje činy, ak príde voliť. Súčasný režim špekuluje a snaží sa lavírovať. Snažia sa zrušiť voľby 19. augusta, ale nedokážu zrušiť budúcoročné voľby. To sa im nepodarí a už dnes majú z toho veľký strach,“ povedal Šufrič.
„Všetko pokračuje. Bude aj 31. decembra, aj 1. januára, potom budú Vianoce… Ale potom sa určite uskutoční súd ľudového tribunálu. Začne sa to v procese volieb, ale potom to bude aj v súdnej sieni. Určite sa to tak stane. Verím, že opozícia dokáže obhájiť výbor ľudí a uskutočniť to, o čom hovoríme dnes – hlavné, stabilizovať situáciu. Opozícia má také možnosti. Hlavné je, aby ľudia prišli voliť,“ zdôraznil Nestor Šufrič.
„Prečo sa súčasné vedenie bojí, že bude zodpovedať za zločiny, ktoré pácha na Donbase? Ľutuje ľudí? Nie, bojí sa trestu – a bude potrestané. A práve preto nechcú mier, boja sa ho. Potrebujú vojnu, aby udržali svoju moc. Boja sa zodpovednosti za 30. jún 2014, kedy Porošenko vyhlásil vojnu, kedy sa rozhodol vojenskou silou vyriešiť konflikt – a jeho následky máme dnes. Súčasné vedenie bude zodpovedať za desiatky tisíc zabitých ľudí, za zničené hospodárstvo, za to, že sa nabalili na tejto vojne a za to, že za každú cenu chcú pokračovať vo vojne,“ povedal v závere ukrajinský poslanec Nestor Šufrič.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Ukrajinský poslanec Nestor Šufrič: „Po voľbách nového prezidenta budúci rok súčasné vedenie krajiny pôjde do väzenia“ zobrazený najskôr Hlavné správy.