Moskva 15. februára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Efrem Lukatsky)
 
Víťazstvo úradujúceho prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka vo voľbách môže mať negatívne následky krajina bude roztrhaná ako prešívaná deka. Tento názor vyslovil prezidentský kandidát, nezávislý poslanec Najvyššej rady Jevhenij Murajev, oznámil portál Gazeta.ru

Na snímke ukrajinský prezident Petro Porošenko

Ešte päť rokov takej vlády a krajina bude roztrhaná ako prešívaná deka. Robí všetko pre to, aby založil veľký požiar, rozdeľuje nás dejinami, jazykom a teraz ešte aj vierou,povedal Murajev vo vysielaní televíznej stanice Naš.
Prezidentská volebná kampaň bola zahájená 31. decembra. Voľby hlavy štátu sa budú na Ukrajine konať 31. marca 2019, inaugurácia prebehne do 31. mája.
O úrad hlavy štátu sa celkom uchádza 44 kandidátov, čo je rekordný počet v dejinách nezávislej Ukrajiny.
Podľa výsledkov prieskumu verejnej mienky zo 14. februára v predvolebnom boji vedie showman Vladimir Zelenskij s 26,9% voličov, ktorí ochotní pre neho hlasovať. Nasledujú Porošenko (17,7%) a Júlia Tymošenková (15,8%).
 
Príspevok Ukrajinský poslanec ku kandidatúre Porošenka: Krajina bude roztrhaná ako prešívaná deka, rozdeľuje nás dejinami, jazykom a teraz aj vierou zobrazený najskôr Hlavné správy.