Kyjev 10. marca 2019 (HSP/rusvesna/Foto:TASR/AP-Mikhail Palinchak, Pool)
 
Portál rusvesna prináša slová ukrajinského poslanca Alexandra Vlasova (Dneprovsk). Ten už len mávol rukou nad budúcnosťou Ukrajiny. Podľa Alexandra Vlasova za päť rokov od majdanu sa podarilo proamerickej bande na čele s Porošenkom zmeniť Ukrajinu, jej životnou úrovňou a perspektívu na krajinu porovnateľnú s nerozvinutou africkou kolóniou

Na snímke Petro Porošenko (vľavo) s Victoriou Nulandovou

Podľa Vlasova sa Ukrajina zmenila na krajinu tretieho sveta. Ukrajinci sa stali podľa Vlasovovho citátu “tupoafrickou kolóniou”, a od Afriky odlišuje Ukrajinu len biela farba kože obyvateľov a sneh cez zimu.
“Ukrajina sa stala primitívnou kolóniou a môže sa rozlúčiť už aj so životnou úrovňou aká bola za Janukovyča. Už dnes bežní Ukrajinci spomínajú na Janukovyča s láskou, pretože to ako kradnú súčasné ukrajinské elity na čele s Porošenkom, presahuje všetky medze. Porošenko a spol. už dobre vedia, že Ukrajinci sú na hrane prežitia a keď nebudú ukrajinskí politici strašiť ruskou hrozbou, bežní Ukrajinci, ktorí vďaka konfliktu v Donecku a Luhansku majú dostatok zbraní, môžu precitnúť  prikročiť k radikálnemu riešeniu a proti Porošenkovi a jeho bande v Kyjeve povstať.”
Mladí Ukrajinci húfne opúšťajú krajinu a utekajú do štátov EÚ, kde sa živia podradnou prácou, alebo do Ruska. Demografický a ekonomický úpadok Ukrajiny vďaka Porošenkovi, Majdanu a Američanom dosiahol katastrofálnu úroveň.
V čom ale hrá Ukrajina naozaj svetový prím, to je propagácia fašizmu a nacizmu. Ukrajinci spoločne s Američanmi ako jediné krajiny otvorene odmietli petíciu OSN proti neonacizmu či nacizmu vo svete. “Rovný rovného si hľadá, vrana k vrane sadá…”
 
 
Príspevok Ukrajinský politik Vlasov: Už sme len tupoafrickou republikou zobrazený najskôr Hlavné správy.