Kyjev 8. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Sergei Chuzavkov)

Ukrajinský parlament prijal v noci na piatok návrh zákona o štátnom rozpočte na rok 2018. Schválený návrh počíta s deficitom 2,4 percenta HDP a s trojpercentným hospodárskym rastom. Informovala o tom agentúra Ukrinform.
Ilustračné foto

Ukrajinský prezident Petro Porošenko vo svojom príspevku na sociálnej sieti Twitter ocenil prijatie rozpočtu na rok 2018.
“Toto sa už dávno nestalo. Do 31. zostáva 24 dní a Najvyššia rada už rozpočet aj odhlasovala,” napísal Porošenko.
Vyjadril súčasne presvedčenie, že Ukrajina sa rozvíja, o čom svedčí okrem iného aj kvalita ciest. či viacero iniciatív v sociálnej oblasti, pričom ako príklad uviedol obnovenie lekárskej služby na vidieku, či investície do vysokorýchlostného internetu. Porošenko priznal, že Ukrajina “nie je takým miesto na Zemi, kde sa žije najľahšie”, ale dodal, že “životná úroveň sa začína zvyšovať”, pričom poukázal na zvýšenie minimálnej mzdy.
Porošenko sa vo svojom tweete vyjadril aj úlohách krajiny v oblasti obrany a informoval, že v návrhu rozpočtu na rok 2018 sa ráta so zvýšením objemu prostriedkov na obranu o 25 percent.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.