Kyjev 14. marca 2019 (HSP/RusVesna/Foto:RusVesna)
 
Presvedčený ukrajinský nacista Bileckij, jeden z hlavných veliteľov otvorene nacistického dobrovoľníckeho bataliónu Azov v interview pre ukrajinských novinárov uviedol, že ukrajinská armáda utrpela v boji na východe Ukrajiny “kozmické strany”. Bilecij doslovne uviedol “naše straty – to sú kozmické počty v súčasných vojnách”. O Bileckého slovách informoval portál RusVesna

Na snímke ukrajinský nacista Bileckij

Podľa Bileckého po uzavretí dohody Minsk-2 Ukrajinci stratili tisícky vojakov priamo v bojových akciách, to ešte nehovorí o ranených, alebo samovrahoch, ktorí nezvládli návrat do mierového života. Bileckij uviedol, že ukrajinskí politici nedokázali úspešne konflikt regulovať. V otázke Krymu alebo Donbasu sa oficiálny Kyjev nemôže pochváliť žiadnymi úspechmi.
Je smutné, že na frontovej línii na Donbase majú najvyššie straty vojaci ukrajinskej regulárnej armády. Nacistickí pravosekovia sa krčia na menej exponovanej časti frontovej línie, alebo v zázemí a príslušníci Azova dokonca trčia pri Mariupole, kde sa absolútne nič nedeje. To však hrdinským nacistom a banderovcom z Azova vyhovuje, môžu sa hrať na vojačikov a každodenne na sociálnych sieťach publikovať príspevky glorifikujúce nacistické Nemecko.
Ako dlho sa budú môcť príslušníci Azova hrať na vojačikov na bezpečnom úseku frontu pri Mariupoli závisí od regulárnej ukrajinskej armády. Keď väčšina ukrajinských vojakov pochopí, že ich hlavnými nepriateľmi nie sú separatisti, ale ukrajinská banda, ktorá sa zmocnila vlády na Ukrajine pomocou Američanmi zinscenovanej farebnej revolúcie, bude to znamenať aj koniec nacistických pseudovojačikov z Azova. Separatisti za niekoľko hodín Azov totálne zničia, tejto skutočnosti si je vedomý aj samotný Bileckij.
V druhej svetovej vojne boli na Ukrajine ukrajinskí členovia divízie SS Halič nasadení do bojov pri Ľvove v roku 1944 . Vo svojom jedinom skutočnom boji proti sovietskym jednotkám dokázali ukrajinskí esesáci odolávať asi tri hodiny. Po troch hodinách bola ukrajinská divízia  SS Halič  takmer celá zničená, do zajatia sovietski vojaci ukrajinských esesákov nebrali, zachránili sa len tí, Ukrajinci čo utiekli. V prípade rozpadnutia ukrajinskej frontovej línie môže batalión Azov skončiť rovnako ako 14. granátnicka divízia SS Halič.

Príspevok Ukrajinský nacista Bileckij hovorí o obrovských stratách ukrajinskej armády zobrazený najskôr Hlavné správy.