Kyjev 23. marca 2018 (HSP/Foto: Screenshot ZIK)
 
Ukrajinský exminister dopravy Jevgenij Červonenko v priamom prenose v relácii domácej televíznej stanice ZIK zdôraznil, že Ukrajina už nielen prepadla na samotné dno, ale dokonca ho už aj prerazila. Vyhlásil: „Už stačilo pokriku „Sláva Ukrajine“, je už dávno na čase obrátiť sa na Rusko a obnoviť priateľské vzťahy.“  

Na snímke ukrajinský exminister dopravy Jevgenij Červonenko

„Dokonca aj dnes, a to napriek všetkému, Rusko aj naďalej zostáva hlavným obchodným partnerom Ukrajiny. A preto treba skoncovať s nacionalistickými heslami a obnoviť normálne vzťahy s Ruskom. Každá vojna sa raz skončí. Som už unavený z tých nezmyslov, ktoré stále hlásajú naši politici. Podlo využívajú moc, aby vyhoveli nacionalistom. Občas táto politika zapríčiňuje to, že nás riadia zo zahraničia. Vôbec ma nezaujímajú voľby v Rusku, znepokojuje ma niečo úplne iné. Podľa mňa, nezávislosť je predovšetkým hospodárska samostatnosť. Navyše, nie desaťročia, ale stáročia pokračujú všetky sociálno-politické a hospodárske vzťahy s Ruskom a nemôžeme sa toho vzdať. Je to obrovská výhoda vzhľadom na naše tranzitné možnosti,“ podčiarkol bývalý minister dopravy.
„Prezident Porošenko klame, keď hovorí, že Ukrajina je zdrojovým prídavkom Ruska. Všetky čísla hovoria o tom, že práve my sme boli mnohonásobne lepší a výhodnejší pre Rusko, ako všetky západné analógie, hlavne čo sa týka vysoko technologickej výroby s pridanou hodnotou. Podľa mňa, ten najvyšší patriotizmus nespočíva v tom, aby sme kričali „Sláva Ukrajine“ alebo „Sláva národu“, ale aby sme všetkých nakŕmili, zarobili peniaze a vytvorili armádu,“ podčiarkol Jevgenij Červonenko.
„Čísla svedčia, že aj v súčasnosti, v období, keď sme zničili takmer všetko, drvivú väčšinu našich kontaktov tvoria vzťahy s Ruskom. Navyše Rusko nasledujú všetky krajiny Spoločenstva nezávislých štátov. Kazachstan sa rozvíja a presne tým istým spôsobom, kde potrebuje, obhajuje svoju nezávislosť. Mali by sme sa vrátiť – ale nie ku heslám „Sláva Ukrajine“, ale k otázke „Kde sú naše peniaze?“. Musíme prežiť, už sme spadli na samotné dno a dokonca ho aj prerazili,“ vyhlásil ukrajinský exminister dopravy Jevgenij Červonenko.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Ukrajinský exminister dopravy: “Už dosť bolo pokriku “Sláva Ukrajine”, je načase obrátiť sa na Rusko“ zobrazený najskôr Hlavné správy.