Ukrajinskí biskupi protestujú proti šíreniu genderovej ideológie: “Jej podporovanie niči Ukrajinu”

Kyjev 19. júna 2018 (HSP/TK KBS/Foto:TASR/AP/dpa-Friso Gentsch)
 
Považovať sa za kresťana a zároveň sa zastávať genderovej ideológie nie je možné, pripomínajú rímskokatolícki biskupi Ukrajiny. Píšu o tom vo zvláštnom posolstve adresovanom ukrajinskej vláde a veriacim, ktoré bolo čítané v nedeľu v kostoloch tejto krajiny. List reaguje na tzv. pochod rovnosti, ktorý zorganizovali v nedeľu v Kyjeve.

Ilustračné foto

“V posolstve adresovanom predstaviteľom vlády a rímskokatolíckym veriacim ukrajinskí biskupi pripomínajú postoj cirkvi k manželstvu, ktoré chápu ako zväzok muža a ženy. Biskupi upozorňujú, že svojim povolením k organizácii pochodu rovnosti vládni predstavitelia podporujú hnutia a ideológie, ktoré sú v rozpore s 51. článkom ukrajinskej ústavy, ktorý garantuje ochranu rodiny, detí, materstva a rodičovstva.
Biskupi s horkosťou konštatujú stále narastajúcu diskrimináciu tej časti spoločnosti, ktorá sa chce riadiť kresťanským účením. Ako podotýkajú, na Ukrajine nikto nikoho nediskriminuje ani neobmedzuje kvôli sexuálnej orientácií, a preto je nepodstatnené vytvárať dojem, že sexuálne menšiny vyžadujú zvláštnu ochranu a podporu. Vo svojej reakcii biskupi zdôrazňujú, že “ideológia gender, ktorá stojí za tzv. pochodom rovnosti, je formou neomarxizmu a jej podporovanie niči Ukrajinu”.
Popularita genderovej ideológie na Ukrajine v poslednej dobe narastá. Neprehliadnuteľný je tiež mediálna kampaň na jej podporu,” hovorí P. Mariusz Krawiec SSP, ukrajinský korešpondent Vatican News.
 

Príspevok Ukrajinskí biskupi protestujú proti šíreniu genderovej ideológie: “Jej podporovanie niči Ukrajinu” zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)