Ukrajinské médiá upozorňujú, že čoraz viac krajín, médií a organizácií považuje Krym za ruský

Kyjev 6. decembra 2018 (HSP/Foto: TASR/AP-Andrew Lubimov)
 
Stále väčší počet krajín, médií a organizácií považuje Krym za súčasť Ruska. Ukrajinské médiá upozorňujú, že najnovšie aj  Guinnessova kniha rekordov označila Krym za súčasť Ruska a Sevastopoľ ako ruské mesto 

Ilustračné foto

Ukrajinské médiá upozornili, že 3. decembra v jednom z certifikátov Guinnessovej knihy rekordov (Guinness World Records) mesto Sevastopoľ označili ako mesto, ktoré sa nachádza v Rusku. Na portáli Guinnessovej knihy rekordov uviedli: „Alexander Bendikov (Bielorusko/Rusko) vytvoril v Sevastopole, Ruská federácia, svetový rekord vo vyvažovaní  predmetov…“. Ukrajinské médiá pripomenuli, v čom bola podstata tohto výkonu: tento muž na jednom klinci udržal ďalších 349 klincov, a tak vytvoril svetový rekord.
Ukrajinskí novinári v súvislosti s údajom v Guinnessovej knihe rekordov pripomenuli, že krátko predtým vplyvný americký denník The New York Times vyobrazil na mape Krym, ako sporné územie, čím tiež vyvolal búrlivú reakciu ukrajinských politikov a médií. Novinári poukázali aj na ďalšie prípady: v Bielorusku vyrobili glóbusy, na ktorých polostrov bol označený za ruský a podobných prípadov je neúrekom.
Ukrajinské médiá nezabudli ani na našich západných susedov. Pripomenuli, že v Česku vyrobili školské mapy, na ktorých bol Krym označený tiež ako sporné územie. Po protestoch veľvyslanectva Ukrajiny v Česku ministerstvo školstva našich susedov zakázalo použitie týchto máp.
Niektoré ukrajinské médiá však celkom triezvo hodnotia situáciu a uvádzajú, že si treba zvyknúť, že Krym sa už do zostavy Ukrajiny nevráti a protesty, vyhrážky a prekresľovanie máp sú zbytočné.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Ukrajinské médiá upozorňujú, že čoraz viac krajín, médií a organizácií považuje Krym za ruský zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)