Kyjev 2. júna 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Sergei Chuzavkov)
 
Ukrajinskí novinári našli v Španielsku vilu, ktorú získal prezident Ukrajiny Petro Porošenko. Luxusný dom o rozlohe viac ako 1 200 metrov štvorcových sa nachádza v andalúzskom meste Atalaya Isdabe. V deklarácii Porošenko tento dom nefiguroval.

Na snímke ukrajinský prezident Petro Porošenko

V piatok o tom informoval ukrajinský denník Strana.
“Mali sme k dispozícii výsledky súkromného vyšetrovania o španielskom majetku ukrajinského prezidenta a ľudí z jeho najbližšieho prostredia, ktoré pripravil národný poslanec Alexander Oniščenko s právnou podporou Andreja Portnov,” píše denník.
V článku ide o veľký počet nehnuteľností v rôznych častiach krajiny a o celej sito firiem, ktorých aktíva vlastní Porošenko. Autori materiálu predpokladajú, že pomocou tejto nehnuteľnosti si prezident Ukrajiny pripravuje “náhradné letisko v Pyrenejach”.
Podľa reportérov je srdcom “španielskej ríše” Porošenko statok v malom mestečku Atalaya Isdabe v južnom Španielsku na pobreží Stredozemného mora. Vila Porošenko je dvojpodlažný dom s škridlovú strechou a bazénom.
Ako vyplýva z dokladov, dom bol postavený v roku 1993 a má rozlohu 1 254 m². Vila sa nachádza na pozemku o rozlohe 2 612 m² s posilňovňou.
V oficiálnej deklarácii Porošenko táto vila nefiguruje. Ako vyplýva z vyšetrovacích materiálov, nehnuteľnosť Porošenko bola získaná 30. júna 2008 prostredníctvom spoločnosti Feruvita S. L. za 4 milióny eur od spoločnosti Basmati Invesment Limited registrovanej na ostrove Jersey.
 
 
 
Príspevok Ukrajinské médiá našli tajné útočisko Porošenko v Španielsku zobrazený najskôr Hlavné správy.