Kyjev 1. septembra 2019 (HSP/Antifashist/Foto:SITA/AP-Efrem Lukatsky)

Ukrajinské médiá, analytici a opoziční politici prízvukujú, že v štábe nového prezidenta Volodymyra Zelenského je príliš veľa ľudí spojených s americkými spoločnosťami, Demokratickou stranou USA a s iniciátorom mnohých farebných revolúcií a majdanov Georgeom Sorosom. Niektorí priamo poukazujú na to, že USA doslova nanútili prezidentovi Zelenskému „Sorošove deti“, aby lobovali za záujmy amerického biznisu

Na snímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Napríklad, poslanec Najvyššej rady, bývalý gubernátor Charkovskej oblasti Michail Dobkin v relácii domácej televíznej stanice „NAŠ“ vyhlásil, že väčšina ľudí z okolia prezidenta Zelenského nebude pracovať v prospech Ukrajiny a jej obyvateľstva, ale bude hájiť záujmy amerického biznisu. Podčiarkol, že Volodymyr Zelenskyj mal možnosť urobiť tak, aby mu nenanútili, ako sa vyjadril, „sorosiata“, ale prezident to neurobil a ani sa nepokúsil.

„Príliš veľa vtáčat zo Sorosovho hniezda sa dostalo do jeho tímu. Nemyslím si, že to bolo jeho vlastné premyslené a úmyselné rozhodnutie. Chápem, že väčšinu z nich mu nanútili, ako svojho času Porošenkovi nanútili Najema, Leščenka, Zališčuka a iné „sorosiata“. Presne podobným spôsobom aj Zelenskému nanútili mnohých ľudí z tohto tímu. Podľa mňa, môžeme ho kritizovať za to, že nepreveril týchto ľudí, ktorých sa vtedy ešte mohol zbaviť. Títo ľudia nikdy nebudú pracovať v súlade s nariadeniami prezidenta. Pracujú v tíme Sorosa, papkajú tam svoje zrnká, ktoré im štedro sype ruka Sorosa. Každý mesiac, každý rok. Práve on je ich pán a vodca, a nie prezident Ukrajiny,“ podotkol Michail Dobkin.

„Je v tom všetkom nebezpečenstvo, že pri realizácii serióznych, ťažkých, bolestivých reforiem prezident môže naraziť na to, že reformy sa nebudú realizovať v záujme Ukrajiny, ale v záujme bohatých spoločností, ktoré na Ukrajine chcú získať určité aktíva,“ zdôraznil Michail Dobkin.

„Na ukrajinského prezidenta vyvíjajú kolosálny tlak. V jeho okolí je veľmi veľa poradcov vypestovaných americkými Demokratmi a Sorosom, ktorí ho varujú pred hociktorými dohodami s Trumpom,“ povedal v rozhovore pre médiá bývalý príslušník Služby bezpečnosti Ukrajiny Vasilij Prozorov. Tiež poukázal na to, že predstavitelia Demokratickej strany USA sa všetkými spôsobmi snažia o to, aby nepripustili spoluprácu Trumpa a Zelenského. Znova použil označenie „sorosiata“ a podčiarkol, že Sorosovi ľudia budú aj naďalej vytvárať nátlak na Zelenského a používať špinavé praktiky.

„V danej situácii, aby neurobil chyby a nepoškodil vlastnú krajinu, Zelenskyj by nemal opakovať chyby svojho predchodcu Petra Porošenka, ktorý sa otvorene postavil na stranu jedného kandidáta – a prehral. Ale nemôže ani lavírovať medzi dvoma predstaviteľmi zla – a musí uskutočniť svoj výber. V tejto situácii by sa na mieste Zelenského silný politik pokúsil naťahovať čas a vyjednávať pre Ukrajinu maximálne výhodné podmienky, vrátane reštrukturalizácie zahraničného dlhu,“ podčiarkol Vasilij Prozorov.

Ukrajinské médiá v tejto súvislosti pripomenuli, že prednedávnom v kúpeľnom meste Truskavec vo Ľvovskej oblasti na Západnej Ukrajine tím prezidentových ľudí bol dva týždne na školení, ktoré zorganizoval a sponzoroval Sorosov fond. Ukrajinskí novinári poukázali na to, že toto školenie zorganizovali ľudia amerického miliardára, ktorý zničil hospodárstva viacerých štátov a rovnako môže zničiť ukrajinskú ekonomiku. Navyše sa stal nepriateľom súčasného prezidenta Donalda Trumpa, čo môže mať mimoriadne negatívne dôsledky pre Ukrajinu a politikov, ktorí sa budú kamarátiť s predstaviteľmi Demokratickej strany USA  a Sorosom. A Zelenskyj sa dostal do pasce Demokratov a Sorosa…

Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj