Moskva 21. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Ukrajina a proruskí separatisti na východe krajiny sa dnes dohodli na novom prímerí, ktoré by malo začať platiť od soboty. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie ukrajinskej vlády
Ukrajinská vláda a proruskí separatisti sa dohodli na novom prímerí

Darka Oliferová, hovorkyňa predstaviteľa ukrajinskej vlády v kontaktnej skupine pre urovnanie situácie v Donbase Leonida Kučmu, uviedla, že bojujúce strany sa na prímerí dohodli, aby sa na východe Ukrajiny mohli začať žatevné práce.
Podľa podľa nedávno zverejnenej správy Úradu vysokého komisára OSN pre ľudské práva (OHCHR) si konflikt na východe Ukrajiny od 14. apríla 2014 do 15. mája 2017 vyžiadal 34.056 obetí z radov civilistov, ukrajinskej armády a členov militantných skupín. Táto štatistika zahŕňa 10.090 mŕtvych – vrátane 2777 civilistov – a 23.966 zranených.
K najnovšiemu incidentu došlo v utorok, keď proruskí separatisti neďaleko svojej bašty, ktorou je mesto Doneck, údajne strieľali na dve hliadkujúce obrnené vozidlá Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE).
Separatisti prostredníctvom svojej Doneckej tlačovej agentúry (DAN) akúkoľvek účasť na incidente popreli a vyhlásili, že osoby, ktoré sú za útok na hliadku OBSE zodpovedné, zadržali.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.