Moskva 18. marca 2017 (HSP/sputnik/Foto:TASR/AP-Dmitry Lovetsky)

Rusko vysilené ekonomickými sankciami bude nútené vymeniť Krym za potraviny, ako svojho času prenechal Sovietsky zväz NDR Západnému Nemecku. Tento názor vyslovila ukrajinská novinárka a publicistka Larisa Vološinová, píše Pozorovateľ

Podľa jej názoru sa Vladimir Putin zmýlil, keď si myslel, že sa svetové spoločenstvo zmieri “s atentátom Kremľa na suverenitu a územnú celistvosť Ukrajiny.” Novinárka zdôraznila, že sa v 21. storočí situácia kardinálne líši od tej, ktorá bola po Druhej svetovej vojne.

Ilustračné foto

“Putin precenil svoje možnosti. Je také ruské príslovie: Predtým nie je to, čo teraz. Svet neuzná okupáciu,” povedala Vološinová.

“Rusko je dnes v takom stave, že bude aj naďalej degradovať, a Ruská federácia nie je Sovietsky zväz. ZSSR bol sebestačný z ekonomického hľadiska. Bola to uzavretá ekonomika, ktorá sama seba zabezpečovala, Rusko nevie zabezpečiť seba ničím,” vysvetlila novinárka.

“Podľa ekonomických ukazovateľov samotná RF má zo 75% zničenú ekonomiku, Chcem pripomenúť, že 75 % v Európe predstavovali následky Druhej svetovej vojny … V Rusku miznú mesta … nezvládne to v izolácii bez svetovej pomoci. Preto bude RF degradovať, peňazí bude stále menej. Skôr alebo neskôr vymení Krym za jedlo, ako svojho času vymenil Gorbačov za potraviny Východnej Nemecko,” dodala Vološinová.