Kyjev, 8. februára 2018 (HSP/Foto: Screenshot Strana.ua)

Zastupujúca ukrajinská ministerka zdravotníctva Uľjana Suprunová uviedla, že Ukrajina sa môže stať objektom použitia jadrových, chemických a biologických zbraní zo strany Ruska. Napísala to na svojej stránke na Facebooku. Jej vyhlásenie komentovala najväčšia ukrajinská tlačová agentúra UNIAN.
Na snímke Uľjana Suprunová

UNIAN pripomína výroky zastupujúcej ministerky, ktorá vyhlásila, že za podmienok ruskej agresie proti Ukrajine môžu byť použité chemické, biologické alebo aj jadrové zbrane. Poukazuje na to, že ministerka na svojej stránke na Facebooku zdôraznila, že skúsenosti z vojny v Sýrii svedčia o tom, že chemická bezpečnosť aj naďalej zostáva krehká a nedokonalá a je tu aj nebezpečenstvo jadrovej hrozby. Okrem toho, podľa ukrajinskej ministerky netreba zabúdať ani na prípad otrávenia rádioaktívnym polóniom a je to jeden z prostriedkov zabíjania, ktorý, podľa jej slov, „používa KGB a jeho nástupca – FSB.“
„Kvôli anexii Krymu a vojne na Donbase, ktorú začala Ruská federácia, Ukrajina riskuje, že sa stane obeťou útokov prostredníctvom chemických, biologických, rádiologických a jadrových zbraní. Na Ukrajine už došlo ku hrozbám biologického terorizmu, našťastie, poplašným v prípade niekoľkých našich regionálnych administrácií. Prostriedky chemických, biologických, rádiologických a jadrových zbraní nepoznajú štátne hranice a nemajú politické preferencie. Hrozby sa stávajú čoraz globálnejšie, preto aj národná reakcia by mala byť čoraz globálnejšia,“ uvádza UNIAN vyhlásenie zastupujúcej ukrajinskej ministerky zdravotníctva Uľjany Suprunovej.
Eugen Rusnák
Originál článku si môžete pozrieť na stránke ukrajinskej agentúry UNIAN

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.