Moskva 22. novembra 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Iliya Pitalev)

V stredu 20. novembra bola na Červenom námestí v Moskve zadržaná žena, ktorá sa pokúsila preniknúť do Kremľa, aby sa stretla s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Svoj čin vysvetľovala tým, že je jeho manželkou. Informoval o tom portál MK

Na snímke Vladimir Putin

Asi o 17. hodine moskovského času pozornosť návštevníkov Červeného námestia upútala žena, ktorá sa podľa očitých svedkov správala celkom zvláštne. Žena kričala, že je manželkou prezidenta Putina a požadovala schôdzku s hlavou štátu.

Žena bola zadržaná Federálnou bezpečnostnou službou a odvezená na policajnú stanicu, kde sa ukázalo, že je 36-ročnou občiankou Ukrajiny.

Dodávajú, že žena bola neskôr prevezená do psychiatrickej liečebne pre podozrenie, že trpí schizofréniou.

Putin o osobnom živote

67-ročný ruský prezident nerád hovorí o svojom osobnom živote. Avšak počas Priamej linky v apríli 2016 mal Putin odpovedať na celkom osobnú otázku od obyvateľky Petrohradu. Žena pripomenula, že sa jeho bývalá manželka Ludmila Putinova druhýkrát vydala a spýtala sa, kedy on predstaví prvú dámu Ruska.

„S Ľudmilou Alexandrovnou máme veľmi dobré vzťahy, možno ešte lepšie ako predtým. So svojím životom je spokojná, ja sa mám tiež dobre. Či je potreba zdôrazňovať otázky, ktoré ste teraz spomenuli, to neviem … Ako by to ovplyvnilo kurzový rozdiel, alebo ceny ropy, „uviedol Putin s úsmevom.

„Ale vážne … ľudia si volia Dumu a prezidenta, aby sme pracovali. Osobný život ľudí zaujíma, chápem to, už som na to zvyknutý, ale to nie je prvoradé. Ale možno raz uspokojím vašu zvedavosť, „odpovedal Putin na otázku.

Vladimir Putin a Ludmila Putinova sa v roku 2014 rozviedli. Majú dve dcéry. Putin je od tej doby oficiálne slobodný.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj