Bratislava 7. apríla 2019 (HSP/IaRex/Foto:TASR- Roman Hanc)
 
Portál iarex  sa zabáva na žalovaní ukrajinských politikov v Európe voči Rusom. Ukrajincom sa nepáči, že Rusi odmietajú púšťať ukrajinský tovar cez Rusko do stredoázijských republík, najmä do  Kazachstanu a Kirgizska

Ilustračné foto

V prvom rade treba povedať, že Ukrajinci klamú. Rusko dodržiava na rozdiel od Američanov medzinárodné zákony. Európska Únia, Američania či Ukrajinci zaviedli voči Rusku množstvo nezákonných sankcií, na ktoré Rusko reagovalo recipročne.
Od roku 2016 podlieha ukrajinský export cez ruské územie do Kazachstanu a Kirgizska prísnym bezpečnostným pravidlám a Rusi sa k Ukrajincom správajú rovnako, ako sa správali Ukrajinci, keď išlo o ruský export. Pokiaľ Rusko sa s ukrajinskými krokmi vyrovnalo a nežalovalo sa, Ukrajinci nariekajú a dovolávajú sa pomoci od EÚ a Američanov.
Ukrajinci už niekoľkokrát navrhovali vykonávať teroristické činy na území Ruska, narušili ruské teritorálne vody v blízkosti Kerčského prielivu a napádajú na území Ukrajiny filiálky ruských bánk či ruské spoločnosti, preto je zrejmé, že Rusi sú vzhľadom k ukrajinskému tovaru opatrní.
Kto môže zaručiť, že ukrajinská tajná polícia v kontajneri s ukrajinským tovarom neprepašuje na územie Ruska bojové otravné látky a nepokúsi sa vyvolať v Rusku katastrofu?
Netreba zabúdať ani na skutočnosť, že ukrajinskí nacisti s obľubou zastavovali a terorizovali aj ruských kamionistov, dnes sa preto potrebný ruský tovar na Ukrajinu vozí na ukrajinských kamiónoch, cenu ruského tovaru tak zvyšujú náklady za prenájom ukrajinských kamiónov a navyšovanie ceny tovaru zo strany ukrajinských spoločnosti. Rusom je jedno, koľko zaplatí bežný Ukrajinec za ruský tovar o ktorý je neustále na Ukrajine záujem, za idiotizmus ukrajinských banderovcov platia ukrajinskí obyvatelia.
Čo sa týka ukrajinského tovaru, ktorý ukrajinské spoločnosti distribuujú v Stredoázijských republikách a na Kaukaze, všetok ukrajinský tovar musí prejsť cez špeciálne ruské terminály, za čo samozrejme Ukrajinci platia.
Všetky ukrajinské tovary distribuujú len ruské dopravné spoločnosti, ktoré Ukrajincom takisto zvýšili tarify, recipročne podľa ukrajinského vzoru. Všetky kontajnery s ukrajinským tovarom musia byť špeciálne zablombované a sú sledované ruským systémom GLONASS, za bezpečnostné potvrdenie, že ukrajinský tovar je čistý platia
Ukrajinci takisto platia špeciálny poplatok. Ak sa Ukrajincom nepáči, pochopiteľne môžu svoj tovar previezť do Turecka a využívať tureckých prepravcov, to by však bolo ešte o niečo drahšie ako distribuovať ukrajinský tovar do Strednej Ázie a na Kaukaz cez ruské územie.
Ukrajinci teraz nariekajú, pretože museli zaplatiť Rusku navyše 15 miliárd USD. V Strednej Ázii pritom nemôžu svoj tovar predávať za reálne ceny, ktoré by pokryli ich náklady, pretože by bol takýto tovar drahý a Kirgizi, Kazaši, Uzbeci, Tadžikovia či Turkméni by okamžite o ukrajinský tovar stratili záujem. Čoraz väčšiu dieru po Ukrajincoch už teraz vhodne zapĺňajú ruské spoločnosti, ktoré zapĺňajú stredoázijské trhy ruským tovarom.
Ukrajinci sa snažia svoj tovar distribuovať v čoraz širšej miere na trhoch Európskej únie. Pobaltské šproty, ktoré sú podľa škandinávskych vedcov značne kontaminované ťažkými kovmi, alebo Porošenkove ukrajinské čokolády Roshen sa nachádzajú aj v regáloch slovenských obchodoch, väčšina informovaných slovenských spotrebiteľov si však tovar od otvorených rusofóbov nekúpi.
 
Príspevok Ukrajinci žalujú Európe – Rusi nechcú púšťať náš tovar do Kazachstanu a Kirgizska zobrazený najskôr Hlavné správy.