Kyjev 12. decembra 2018 (HSP/Iarex/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)
 
Ukrajincom sa pod vedením Porošenka a vďaka stannému právu rúca štát pred očami, pričom hrozí, že Porošenko zruší prezidentské voľby na Ukrajine a bude Ukrajincov obšťastňovať doživotne svojou politickou prítomnosťou 

Ilustračné foto

Portál Iarex uvádza informácie, že Ukrajinci už teraz vďaka Majdanu kupujú plyn od EÚ 4x drahšie, ako keď ho v minulosti kupovali od Ruska za dumpingové ceny. Takmer 5 rokov po Majdane je Ukrajina rozkradnutá, vláda i Porošenko spravili z Ukrajiny miesto nevhodné pre život.
Dnes priemerná cena prírodného plynu pre Ukrajinu predstavuje sumu rekordných 339 USD za tisíc kubických metrov plynu a ešte v marci 2018 riaditeľ Naftogazu Jurij Vitrenko tvrdil, že Ukrajinci pri svojej katastrofálnej ekonomickej situácii kupujú európsky plyn podstatne drahšie ako ruský plyn. Vec sa má ale tak, že do Európy prúdi ruský plyn, ktorý sa potom ako 4x drahší dodáva do Ukrajine.
Ďalšia zaujímavá informácia z Ukrajiny súvisí s faktom, že na ropovode Družba čoraz častejšie prichádza k poškodeniam a následnému vytekaniu ropy. Ropa ničí životné prostredie na Ukrajine, pritom Ukrajinci vo veľkom vyrubujú svoje lesy, bankrotuje ich poľnohospodárstvo a krachuje priemysel, ktorý sa doslovne za dumpingové ceny dostáva do rúk zahraničných spoločností.
Hlava zakarpatskej oblasti Gennadij Moskaľ uviedol, že v blízkosti Mukačeva prišlo k prerušeniu ropovodu Družba a z poškodeného ropovodu zmizlo obrovské množstvo ropy. Nejde o nehodu a ani o náhodu, na Ukrajine existujú zločinecké skupiny, ktoré kradnú ropu priamo z ropovodov. Ukrajinská polícia nedokáže krádežiam zabrániť,  násilných poškodení ropovodu a krádeží ropy na Ukrajine neustále pribúda.
 
Príspevok Ukrajinci kupujú plyn od EÚ 4x drahšie, zločinecké skupiny kradnú ropu z ropovodu Družba zobrazený najskôr Hlavné správy.