Kyjev 26. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Shizuo Kambayashi)
 
Ukrajinská Rada národnej bezpečnosti a obrany (SNBO) v stredu uvalila na Rusko ďalšie sankcie. Informovala o tom agentúra Ukrinform

Na snímke Petro Porošenko

Nové sankcie sa týkajú fyzických i právnických osôb, ktoré sa podieľali na organizovaní nedávnych volieb “na Ruskom okupovaných územiach” na východe Ukrajiny – v samozvanej Doneckej ľudovej republike a Luhanskej ľudovej republike, uviedol Ukrinform.
Novoprijaté sankcie sa vzťahujú i na vojakov, sudcov a príslušníkov bezpečnostných zložiek, ktorí sa zapojili “do nezákonného zadržania ukrajinských námorníkov počas agresie Ruska proti Ukrajine v Kerčskom prielive a ich nezákonného zadržiavania v ruských väzniciach”.
Zadržaní ukrajinskí námorníci zostanú v Rusku vo vyšetrovacej väzbe do 24. januára 2019. Súd na Kryme totiž v stredu zamietol ich odvolania, ktorými žiadali o svoje prepustenie na slobodu. V Rusku sú ukrajinskí námorníci obvinení z pokusu o nezákonné prekročenie hraníc.
Kyjevské vedenie považuje svojich námorníkov za vojnových zajatcov. Ruská tajná služba FSB však tvrdí, že vojnovými zajatcami byť nemôžu, keďže voči nim bolo vznesené obvinenie v súvislosti s trestným činom nezákonného prekročenia hraníc cudzieho
 
Príspevok Ukrajina uvalila na Rusko ďalšie sankcie zobrazený najskôr Hlavné správy.