Čo rozhodlo o titule?

Podľa mňa obidva závery v Nitre. Aj keď skončila séria 4:1 pre nás, určite to nebolo také jednoduché, ako napovedá konečný stav. Nitrania nás zatlačili, aj u nás doma hrali výborne a mali sme aj kúsok šťastia. Išli sme mu však naproti a podarilo sa to.

Ako by ste opísali sezónu?

Prišiel som do mužstva vlastne až v marci. Nebolo príjemné nabehnúť do toho po januári, kedy som dostal trest, na čo vôbec nie som hrdý. Lenže, bolo to tak ako bolo a som rád, že je Hričina v poriadku! Čo sa týka záveru sezóny, tak paráda. Treba však povedať, že chalani hrali skvele celý ročník a to, že má Bystrica titul, je ich zásluha. 

V play off ste boli poriadne suverénni…

Išli sme do toho naplno a motivovaní, ale niektoré zápasy nám nevyšli. 

Prezradíte, ako ste prežívali tento titul? Dá sa to porovnať s tým, keď ste vyhrali Stanley Cup, či sa stali majstrom sveta?

Emócie sú stále rovnaké! Je jedno, či vyhráte nejakú ligu alebo získate zlato na šampionáte. V danej chvíli sa každý hráč teší najviac, ako sa môže.  Jasné, že keď neskôr opadnú emócie, tak si človek urobí nejaký rozbor, no pre mňa je tento titul najviac, pretože som ho vyhral doma! Som za to vďačný.

Michal, budete pokračovať aj v budúcej sezóne, alebo bol duel s Nitrou vaším posledným v kariére?

Ešte porozmýšľam, uvidím ako sa budem cítiť. Aj keď som v tejto sezóne hral krátko, únavu som cítil a telo už nie je najmladšie. Ako vravím, potom sa rozhodne, či budem mať chuť lebo nie.