Bratislava 27. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)
 
Výstavu s názvom Insígnie Univerzity Komenského v stredu otvoril jej rektor Marek Števček. Podujatie je súčasťou osláv 100. výročia založenia Univerzity Komenského (UK) v Bratislave. Výstava bude sprístupnená v Rektorskej sieni univerzity do štvrtka (28. 3.)

Na snímke zľava rektor Univerzity Komenského (UK) v Bratislave Marek Števček a vedúca archívu UK Mária Grófová

“Vstupy každých 30 minút budú spojené s výkladom. Ide o prvú a jedinečnú výstavu tohto druhu na pôde univerzity za jej doterajšiu existenciu,” informovala hovorkyňa UK Lenka Miller. Doplnila, že do konca júna je otvorená aj výstava s názvom Čo neviete o univerzite.
Streda je podľa jej slov zároveň hlavným dňom osláv. Okrem iného sú pripravené diskusie o hokeji, ekológii či GMO, a tiež netradičné prednášky, napríklad o vplyve delenej stravy a energie jing na úroveň prednášok, hraní sa s elektrickými prúdmi, ale aj o tom, prečo bývame neverní. Aktivity si pre návštevníkov pripravili aj jednotlivé fakulty UK.
Najväčšia a najstaršia slovenská univerzita – Univerzita Komenského (UK) v Bratislave – si v dňoch 26. – 28. marca pripomína 100. výročie svojho vzniku študentskými oslavami “100 rokov s Amosom”. Pri tejto príležitosti vydala UK aj pamätnú medailu s podobizňou J. A. Komenského.
 
Príspevok UK oslavuje 100 rokov, otvorili výstavu s názvom Insígnie Univerzity Komenského zobrazený najskôr Hlavné správy.