UEFA podporí kandidatúru Anglicka na usporiadanie MS 2030

Cardiff 3. júna 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP-Kirsty Wigglesworth)

Prezident Európskej futbalovej únie (UEFA) Aleksander Čeferin podporí kandidatúru Anglicka na organizáciu finálového turnaja majstrovstiev sveta v roku 2030
Na snímke mladý anglický fanúšik

S príchodom nového čínskeho sponzora sa hovorí v kuloároch o tom, že by sa Čína mala zhostiť turnaja v roku 2030. Čeferin však tvrdí, že je čas na organizáciu MS v Európe. “Turnaj by sme nemali predať krajine, ktorá zaplatí najviac. Pravidlá sa nemôžu meniť v dôsledku veľkých sponzorov,” uviedol prezident UEFA.
Európsky kontinent uvidí svetovú futbalovú špičku v roku 2018 v Rusku, v rámci rotačného systému by tak o dvanásť rokov mala opäť hostiť MS Európa. Čeferin by uvítal anglickú kandidatúru, prípadné spoločnú kandidatúru, do ktorej by Anglicko bolo zapojené. “Nemôže to byť len rozhodnutie Anglickej futbalovej asociácie (FA), ale pravdepodobne aj ďalších, vrátane vlády. V blízkej budúcnosti si zaslúžia mať MS. Som si istý, že z organizačného hľadiska aj infraštruktúry sú schopní usporiadať šampionát. Ak sa tak rozhodnú, tak ich v tom podporíme,” citovala BBC Čeferina.
Angličania organizovali MS zatiaľ len raz, v roku 1966 získali v domácom prostredí víťaznú trofej.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)