Bratislava 23. septembra 2019 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Slovenský futbalový zväz (SFZ) v nedeľu na svojej oficiálnej stránke informoval, že obdržal od disciplinárnej komisie UEFA za správanie sa slovenských fanúšikov v sektore hostí počas kvalifikačného zápasu Maďarsko – Slovensko nariadenie odohrať najbližšie stretnutie, teda zápas kvalifikácie o postup na ME 2020 Slovensko – Wales 10.októbra o 20.45 v Trnave bez divákov

Na snímke sprava fanúšik Maďarska a Slovenska na zápase kvalifikácie EURO 2020 v Budapešti

SFZ zároveň dostal aj pokutu 20-tisíc eur. Ide však rozhodnutie, voči ktorému sa môže SFZ odvolať a preto podľa oficiálneho vyhlásenia využije všetky dostupné právne prostriedky, aby slovenská futbalová reprezentácia mohla odohrať dôležitý zápas s Walesom pred divákmi.

Slovenský futbalový zväz zároveň uisťuje fanúšikov, ktorí si na tento zápas už zakúpili vstupenky, že o svoje peniaze neprídu. “Hneď ako bude toto rozhodnutie definitívne a zápas Slovensko – Wales by sa musel napokon odohrať bez divákov, SFZ bude informovať o spôsobe vrátenia peňazí,” dodáva zväz.

Ide o dohru nedávneho kvalifikačného súboja medzi Maďarskom a Slovenskom v Budapešti, kde v sektore slovenských fanúšikov (hostí) niektorí priaznivci najmä z oblasti Žitného ostrova pískali počas slovenskej hymny a hanobili štátne symboly. Na mieste bola prítomná aj slovenská polícia (viac v článku).

Poslanec Národnej rady Martin Klus (SaS) v tejto súvislosti napísal, že ide o “vrchol cynizmu UEFA”, ak za slabé zabezpečenie zápasu maďarskou usporiadateľskou službou budú musieť pykať slovenskí priaznivci, ktorí sa chystali pozrieť si ďalší kvalifikačný zápas slovenskej reprezentácie.

“Neuveriteľné. Tomu sa povie “odmena” za to, že maďarskí organizátori nezvládnu jednu zo základných podmienok, nepúšťať do slovenského sektoru nikoho v iných ako slovenských farbách. A ešte sa aj veselo nečinne prizerajú nechutným nacionalistickým prejavom,” skonštatoval na Facebooku Klus.

Jaroslav Zajac

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj