Landshut 20. februára 2019 (HSP/Foto:TASR/AP-Markus Schreiber)
 
45-ročná učiteľka nemeckého jazyka v meste Landshut bola postavená pred súd na základe obvinenia zo znásilnenia 15-ročného afgánskeho žiadateľa o azyl, učiteľka to však popiera. Informácie priniesol portál Breibart

Ilustračné foto

45-ročná žena sa stretla s afganským žiadateľom o azyl v útulku pre migrantov v obci Kumhausen neďaleko Landshutu na vrchole migračnej krízy v roku 2015, uvádza denník Die Welt.
Podľa obžaloby žena 15-ročného chlapca pohlavne zneužila a znásilnila. Učiteľka odmietla obvinenie a tvrdí, že jej chlapec povedal, že má 22 rokov a pokúsil sa jej vnucovať, ale ona odmietla jeho pokusy o zblíženie.
Sudca sa v tomto prípade obrátil na 45-ročnú ženu s otázkou, ako sa v jej tele mohla potom nájsť DNA Afgánca, žena nereagovala a tvrdí, že nevie, ako sa to mohlo stať. Proces bude pokračovať koncom týždňa.
Sexuálne vykorisťovanie migrantov mužmi i ženami sa prejavilo v priebehu rokov po migračnej kríze. Vo Francúzsku boli aktivistky za otvorené hranice obvinené zo zneužívania mladých mužských migrantov a účasti na sexuálnej turistike, počas návštevy neslávne známeho migračného tábora v Calais Jungle, pred jeho uzavretím.
V Grécku bola v roku 2017 vyšetrovaná ďalšia aktivistická organizácia, Mercy Corps z USA, po tom, čo sa ukázalo, že členovia skupiny pracujúci v gréckych migračných táboroch sexuálne zneužívali migrantov.
Známe sú aj prípady, kedy Európske ženy hľadajúce vzťahy s migrantmi, ktorí su oveľa mladší, dávajú migrantom darčeky a miesto na živobytie výmenou za sexuálne uspokojenie. Takéto prípady sú známe napríklad z Rakúska, kde sa takýmto ženám hovorí “Sugar Mamas.”
 
Príspevok Učiteľku nemeckého jazyka obvinili zo znásilnenia 15-ročného afganského žiadateľa o azyl zobrazený najskôr Hlavné správy.