Bratislava 11. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Russian Ministry for Emergency Situations)

Prezident Kiska vyjadril úprimnú sústrasť pozostalým obetí z ruského lietadla
Prezident SR Andrej Kiska vyjadruje úprimnú sústrasť pozostalým obetí z civilného ruského lietadla, ktoré sa zrútilo v nedeľu neďaleko Moskvy.
Na snímke polícia a hasiči na mieste tragédie

Ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi poslal Kiska sústrastný telegram. Správu o tragédii prijal s ľútosťou. “Vážený pán prezident, s ľútosťou som prijal smutnú správu o páde lietadla, pri ktorom vyhasli desiatky ľudských životov. Vyjadrujem v mene občanov Slovenskej republiky, ako aj v mene svojom, Vám a všetkým pozostalým úprimnú sústrasť,” napísal v telegrame.
Národnosti obetí ešte nie sú známe. Slovenské ministerstvo zahraničných vecí ale preveruje, či sa v lietadle nenachádzali Slováci, zatiaľ sa nedozvedelo žiadne konkrétnosti.

Danko: Letecké nehody si vyberajú prikrutú daň, myslím na všetkých pozostalých
Letecké nehody si stále vyberajú prikrutú daň, hoci je lietanie štatisticky jedným z najbezpečnejších spôsobov prepravy. Takto reaguje na zrútenie ruského civilného lietadla pri Moskve predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) na Facebooku.
“Myslím na všetkých pozostalých, ktorým sa už blízki nevrátia domov, vyjadrujem im úprimnú sústrasť,” uviedol na sociálnej sieti. Národnosti obetí ešte nie sú známe. Slovenské ministerstvo zahraničných vecí preveruje, či sa v lietadle nenachádzali aj Slováci, zatiaľ sa nedozvedelo žiadne konkrétnosti.

Premiér Fico vyjadruje úprimnú sústrasť pozostalým a celému ruskému ľudu
Premiér Robert Fico vyjadruje úprimnú sústrasť všetkým pozostalým obetí a celému ruskému ľudu. Reaguje na zrútenie ruského civilného lietadla pri Moskve na svojom profile na sociálnej sieti.
“Hoci je letecká preprava štatisticky najbezpečnejšia, občas si vyberie krutú daň. Po tragickom lete ruskej spoločnosti Saratov Airlines dnes ostalo 71 obetí,” uviedol Fico na sociálnej sieti.
Národnosti obetí ešte nie sú známe. Slovenské ministerstvo zahraničných vecí preveruje, či sa v lietadle nenachádzali aj Slováci, zatiaľ sa nedozvedelo žiadne konkrétnosti.