Slovensko 26. februára 2018 (HSP/Foto: )

U šéfredaktora časopisu Zem a Vek Tibora Rostása prebehla domová prehliadka. Dôvodom bolo obvinenie trestného prokurátor za hanobenie národa. Trestné oznámenie podal riaditeľ nadácie Zastavme korupciu Pavel Sibyla ešte v máji minulého roka

Na snímke Tibor Eliot Rostas, šéfredaktor časopisu ZEM & VEK

Policajný prepad ako z filmu
Tibora Rostasa dnes čakalo nepríjemné ráno. O 6:25 ho zobudilo búchanie na dvere. Policajti žiadali, aby otvoril a vyšiel von. Vonku sú hlboké mínusové teploty. Napriek tomu musel v pyžame pred dvere, kde kukláči schovaní za štítmi na neho mierili dlhými zbraňami. Červená bodka zameriavača samopalu na čele by na ráno nikomu nezlepšila náladu. Rovnako to bolo aj s Tiborom Rostasom. V piatok pochoval otca a dnes sa mu kukláči vlámali do bytu. “Ešte, že som rýchlo otvoril. Mali právo vylomiť dvere alebo použiť na ich otvorenie výbušninu. Že by to urobili o tom nepochybujem,” povedal pre Hlavne správy Rostas.
Momentálne dom Tibora Rostasa prehľadávajú 8-mi kriminalisti.

Prečo vlastne takýto cirkus?
Sibylovi vadil článok s názvom Klin židov medzi Slovákmi, ktorý bol zverejnený v časopise Zem a Vek (viac TU). Samotný článok obsahoval citácie osobností slovenských dejín. Sibyla v oznámení konšpiruje, že na základe zvolených citátov Rostás vytvára dojem, že medzi slovenskou inteligenciou na konci 19. storočia a začiatkom 20. storočia prevažovali antisemitské názory.
Riaditeľ nadácie Zastavme korupciu zároveň trestným oznámením navodzuje, že Rostás sa s názormi v článku stotožňuje a podnecuje ním nenávisť voči židom. Sibyla svoje tvrdenia zdôvodnil najmä tým, že citáty nie sú doplnené žiadnym komentárom.
Každopádne nejde o terorizmus alebo drogovú trestnú činnosť. Prečo teda kukláči so samopalmi? Ide hlavne o psychologickhú vojnu a zastrašovanie. Zastrašovanie každého, kto je pronárodný a dáva svoj nesúhlas s momentálnym politickým systémom, v ktorom slniečkari zastrašujú a mediálne likvidujú každého, kto im nie je povôli.
O domovej prehliadke informuje stručne polícia aj na sociálnej sieti Facebook. Bližšie informácie polícia poskytne, ak to procesná situácia dovolí.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.