Bratislava 15. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-František Iván)
 
Osýpky u tehotnej ženy z okresu Šaľa, ktorá pricestovala z Vietnamu, potvrdili dnešné laboratórne vyšetrenia v Národnom referenčnom centre pre morbilli, rubeolu a parotitídu pri Úrade verejného zdravotníctva SR

Ilustračné foto

Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR Daša Račková. Ako ďalej uviedla v tlačovej správe, epidemiológovia z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Nitre okamžite zabezpečili v ohniskách nákazy všetky potrebné protiepidemické opatrenia na zabránenie šírenia osýpok. Žena je už hospitalizovaná na Infekčnej klinike v Nitre. „Aktuálne sú prijímané príslušné protiepidemické opatrenia, zisťujú sa všetky kontakty, odoberá sa biologický materiál osobám podozrivým z nákazy a nariaďuje sa domáca izolácia osobám, ktoré prišli do kontaktu s chorou na osýpky,“ cituje tlačová správa hlavného hygienik SR Ján Mikas.
Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre hlásil tento týždeň aj dva nové laboratórne potvrdené prípady osýpok z okresu Topoľčany a z okresu Šaľa. Ide o importované prípady z Rumunska u zamestnancov firmy so sídlom v Nitre. Protiepidemické opatrenia v ohnisku nákazy boli zabezpečené a v epidemiologickom vyšetrovaní sa aktívne pokračuje. V Nitrianskom kraji eviduje ÚVZ SR k dnešnému dňu celkovo 10 prípadov osýpok, a to v okresoch Nitra, Šaľa, Nové Zámky a Topoľčany.
Úrad verejného zdravotníctva SR a regionálne úrady verejného zdravotníctva naďalej venujú zvýšenú pozornosť výskytu osýpok a pozorne monitorujú situáciu vo výskyte osýpok na Slovensku aj v okolitých krajinách.
 
Príspevok U tehotnej ženy z okresu Šaľa sa potvrdili osýpky zobrazený najskôr Hlavné správy.