Bratislava/Poprad 14. decembra 2018 (HSP/Foto:SITA-/Diana Černáková)
 
Poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD) nazval prezidenta SR Andreja Kisku prezývkou “Al Kiskone” v súvislosti s jeho pozemkovými kauzami v oblasti Vysokých Tatier. Podľa Blahu tu nejde len o jeden pozemok, o ktorý sa sporil, a spor prehral, so zubárom Jánom Francom, ale celkovo vraj Kiska takýmto spôsobom prišiel k desiatke parciel.

Na snímke prezident Andrej Kiska

“Ukazuje sa, že tuná hlava kozy nostry kúpila pod Tatrami nie jeden, ale desiatky pozemkov,” napísal na sociálnej sieti Ľuboš Blaha.
Dodáva, že prezident dokonca pravdepodobne klamal, že o pozemku zubára nič nevedel. “Don Kiska si ho bol pozrieť a musel vedieť, že obludne veľké pozemky vo výmere Lichtejnštanska nemôžu stáť tisíc osemsto eur – lebo aj keď tak môže niekedy pôsobiť, on nie je idiot.”
“A mimochodom, celý kšeft robil v spolupráci s veľmi podivnými tvormi, ktoré mali kontakty na mafiu. Neuveriteľné veci! To je ako zo seriálu Chobotnica – úplné šialené!”
Blaha napísal, že toto je už fakt cez všetky čiary a tu už vraj končí všetka sranda. “Na čele Slovenska stojí Al Kiskone,” vyhlásil.
Ďalej pokračoval, že už prezidenta ani nebude vyzývať, aby odstúpil. “Ten chlap nemá morálku ani česť. Neodstúpi. A nedá sa odvolať. Ešte pár mesiacov sa tam bude potiť a ochkať a potom…”
“A potom, dúfam, bude nasledovať osud ďalších mafiánov, ktorí okrádali ľudí. Keď príde o moc, už viac nebude môcť zastrašovať sudcov. Už nech to príde. Neviem sa dočkať.”
 
 

 
Príspevok “U Al Kiskoneho” nejde len o jednu parcelu, ale o desiatku pozemkov vo výmere Lichtenštajnska, tvrdí Blaha zobrazený najskôr Hlavné správy.