Leeds 10. apríla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Frank Augstein)
 

Sergej a Julia Skripaľovci sú už nejakú dobu pri vedomí. Doktori hovoria, že obaja sú mimo kritického stavu a dobre reagujú na liečbu, bez ohľadu na počiatočné tvrdenia o opaku

Ilustračné foto

Alastair Hay, profesor environmentálnej toxikológie na Univerzite v Leedse, vysvetlil pre Sky News, čo stojí za „zázračným uzdravením” Skripaľových.
„Nervový plyn je smrteľný. Preto sa používa ako chemická zbraň. Pokiaľ ste vystavení niekoľkým smrteľným dávkam, tak je to nevyhnutne fatálne,” prehlásil. Dodal, že tieto zbrane majú vplyv na nervový systém, čo vedie k zástave srdca a zástave dychu.

 
Rýchla liečba
Podľa Haya sa im podarilo prežiť vďaka kvalite lekárskej starostlivosti, ktorej sa im dostalo v nemocnici.
„Svojím spôsobom je to skutočne zázrak. Ale tiež je to svedectvo o našej medicíne: výborní lekári skvelo trénovaní, ktorí sa náležito a dobre starajú o ľudí. Boli to schopnosti našich lekárov, vďaka ktorým prežili. Som si istý, že bez nich by nedokázali prežiť.”
Tento expert na toxikológiu vyjadril názor, že sa nejednalo o žiadny „zázračný” liek, keďže „lekári ošetrujúci Skripaľovcov nemali príliš jasno o niektorých aspektoch liečby”, keďže „nie je známy žiadny špecifický protijed, ktorý by sa zameriaval priamo na nervový plyn”. Predpokladá, že lekári pravdepodobně dali Sergejovi a Julii niekoľko dávok širokospektrálneho protijedu.
 
Nedôvera
Sociálne siete v Británii však, zdá sa, neveria vlastnej vláde. Pochybujú o „zázračnom” uzdravení Skipaľových a pýtajú sa, či vôbec išlo o nervový plyn.
 

(Hlavne ľudia, ktorí sa uzdravia, môžu hovoriť s tlačou. O, bože! Je to pravda, ktorú vidím vychádzať na povrch?)
 

((…) Skripaľovi sa náhle lepší zdravie po telefonáte jeho sesternice s Juliou, ktorý niečo odhalil. (…) Máme veriť našej vláde?)
 

(Otrávený bývalý špión Skripaľ už nie je v kritickom stave, rýchlo sa zlepšuje. Ďalšie “zázračné” uzdravenie z “najtoxickejšieho nervového plynu, ktorý ľudstvo pozná”.)
 

(Ešte pred týždňom mal mať poškodenie mozgu a byť nastálo invalidom.)
 

(Úprimne, s pravdepodobným uzdravením Skripaľovcov sa človek musí skutočne diviť, či “vojenská verzia” nervového plynu novičok bola skutočne použitá v Salisbury v prípade Skripala.)
 

(Sergej Skripaľ sa zázračne uzdravil zo supervražedného nervového plynu piatej generácie, ktorý je absolútne neškodný a funguje ultrapomaly!)
 

 

 

​Britská vláda trvala na tom, že Novičok je smrtelne nebezpečný vojenský nervový plyn. Lekári hovorili, že sa Skripaľovci nikdy nevyliečia a pravdepodobne budú trpieť poškodením mozgu po celý život.
 
Príspevok Twitter doslova explodoval po správach o “zázračnom prebudení Skripaľovcov”. Bol tam naozaj najtoxickejší nervový plyn, aký kedy ľudstvo vynašlo? zobrazený najskôr Hlavné správy.