Bratislava 24. júla 2019 (HSP/Foto:SITA-Nina Bednáriková)

Podľa českých médií je bývalá firma Andreja Kisku namočená do kauzy spoločnosti Pražská plynárenská, kde je podozrenie na daňový únik vo výške vyše 220 miliónov českých korún. K veci sa vyjadrili viacerí politici, Kisku nemilosrdne skritizoval poslanec NR SR Peter Marček

Na snímke Peter Marček

Portál Seznam.cz priniesol informácie o tom, že hlavné mesto Praha cez svoju spoločnosť Pražská plynárenská v roku 2015 zaplatilo za plyn niekoľkým spoločnostiam čiastky v celkovej výške viac ako 1,1 miliardy českých korún (cca 45 miliónov eur), avšak tie údajne neodviedli daň v hodnote vyše 220 miliónov korún (cca 9 miliónov eur). Firma, ktorej mesto platilo, nemala licenciu na obchod s energiami a nebola ani registrovaná na burze, peniaze boli obratom presúvané do zahraničia – zjavne išlo o organizovanú skupinu.

Celý tento pochybný biznis mala sprostredkovať brokerská spoločnosť 42 Financial Services, v ktorej pôsobil v rokoch 2008 až 2014 bývalý slovenský prezident Andrej Kiska a v čase, keď sa spomenuté problematické obchody mali uzatvoriť, firma patrila dnes už nebohému bratovi Kiskovej manželky Rastislavovi Živorovi. Firma obvinenia popiera. O kauze viac píšeme TU.

Slovenské mainstreamové médiá sa do informovania o tejto veci akosi nehrnú, ale všimli si ju niektorí politici. „Opäť jedna krutá realita, ďalšia z obrovských káuz úžerníka, daňového a pozemkového podvodníka A. Kisku!!! Je až neuveriteľné, kto bol hlavou, prezidentom SR a teraz tento kriminálnik, zatiaľ stále nevyšetrovaný a neobžalovaný z trestných činov, za ktoré boli druhí porušovatelia zákonov odsúdení a nastúpili do výkonu trestu, ako Bašternák, alebo bývali ministri pôdohospodárstva, tak tento človek má zvláštnu ochranu,“ píše nezávislý poslanec Národnej rady Peter Marček na svojom facebooku (celé jeho vyjadrenie v origináli nájdete TU).

Marček hovorí: „Napriek tomu, že po opustení prezidentského paláca mu imunita skončila, tak tento zakladateľ strany Za ľudí (Žaludi) má ďalší obrovský daňový podvod na krku, aj s jeho švagrom, bratom pani prezidentovej, ktorý pri zahájení vyšetrovania náhle zomrel! Tak to som veľmi zvedavý, ako sa z tohto chce dostať náš podvodníček, kto bude silnejší: zákony, polícia, prokuratúra a súdy v SR a ČR, alebo vplyv a ochranná ruka USA a Sorosa, pre ktorých tento človek oddane pracoval, proti záujmom ,tejto krajiny, tohto mafiánskeho štátu‘ (podľa jeho vyjadrení).“

„Vážení, dúfam, že si konečne veľmi dobre uvedomujeme, kto bol, je a aj bude v budúcnosti A. Kiska, že taký človek nepatrí do politiky, ani nemôže zastupovať občanov tejto krásnej Slovenskej Republiky, ale patrí do chládku, kde bude mať dostatok času porozmýšľať o tom, čo všetko napáchal a do akej miery poškodzoval Slovensko a jeho občanov! Čo je zaujímavé, že aj v tomto prípade naše mainstreamové médiá mlčia, ako vždy, keď sa jedná o A. Kisku. Prosím, prečítajte si oficiálne spravodajstvo z českých médií (nájdete ho TU) a utvorte si svoj názor!“ uzatvoril Peter Marček svoje hodnotenie.

Ivan Lehotský

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj