Pre magazín Variety to potvrdil Glenn Geller z televízie CBS, ktorá v USA seriál vysiela. Navyše dodal, že ich cieľom je udržať si všetky hviezdy seriálu, informuje idnes.cz. 

Zdroj: Flickr

​Na otázku, či by bolo možné pokračovať bez jedného z hlavných predstaviteľov, odpovedal Geller pri pondelkovom stretnutí Asociácie televíznych kritikov jasne: „Chceme ich späť všetky. To je náš cieľ.“ Ďalej potom dodal, že ale neexistuje žiadny harmonogram, podľa ktorého by rokovanie prebiehalo.

Obnovia zmluvy?

Jim Parsons, Johnny Galecki a Kaley Cuocová uzavreli zmluvu o pôsobení v Teórii veľkého tresku posledný krát v roku 2014. Zaviazali sa k natočeniu troch sérií s 24 dielmi. Vtedy si zároveň vyjednali, že za každú epizódu dostanú jeden milión dolárov.

Či sa požiadavky hercov za tri roky nejako zmenili, zatiaľ nie je jasné. Kým ale televízia CBS a štúdio Warner Bros., ktoré seriál vyrába, s hercami zmluvy neuzavrie, nie je možné oficiálne potvrdiť jeho pokračovanie.

Už skôr sa objavili správy o tom, že v USA práve vysielaná desiata séria nemusí byť posledná. V Česku sa zatiaľ predstavila iba deviata séria seriálu. V júni ju začala vysielať Prima Cool. V zahraničí sa môže nová séria odvysielať vždy až potom, čo skončila v USA.